Gelecek Program

 
 
Aga
Aga

Salim, Veysel ve Şenol birlikte yaşayan 3 kardeştir. Babaları ölmüştür. Anneleri ise ağır bir hastalık yüzünden yatalak kalmıştır. Salim ve Veysel, birlikte hayvancılık yaparlar. Şenol ise anneye bakmak ve evin bütün işlerini yapmak için Salim tarafından okuldan alınmıştır. Salim, kardeşlerine eziyet eder, aşağılar. Veysel’le ortak çalışmasına rağmen parayı kendi hesabında biriktirir. Salim’in en büyük hayali evlenmektir. Bu yüzden de kendisi ve müstakbel eşi için eşyalar almakta adeta çeyiz düzmektedir. Anahtarını kendisinde sakladığı bir oda taksitle, senetlerle, borçlarla aldığı eşyalarla doludur. Salim uygun bir gelin adayı bulması için kasabada bir adamla anlaşır. Adam etrafta ne kadar evlenmek isteyen varsa hepsini bilmekte ve para karşılığı onların evlenmelerine aracılık etmektedir. Veysel yakında askere gidecektir ama ne şimdi ne de sonrası için cebinde tek kuruş parası yoktur. Bütün parası abisindedir. Birkaç kere bu parayı istemek için abisinin ağzını arasa da Salim yanıt vermez ya da ona kötü davranır. Şenol sabırla Salim’in evlenmesini beklemektedir. Böylece eve gelecek olan gelin onu hem hasta bakımından hem de evin işlerinden kurtaracaktır. Daha önemlisi bırakmak zorunda kaldığı okula kaldığı yerden devam edebilecektir. Adam, Salim’e uygun bir eş bulur. Salim kızı beğenir. Yüksek bir başlık parası ve bolca altın verir kız tarafına ve imam nikâhları kıyılır. Resmi nikâha kadar baba evinde bekleyecek olan kızın istekleri bir türlü bitmez. Salim, Veysel’in parasını da kıza harcar. Fakat kız nikâh tarihi alınacağı gün ortadan kaybolur. Salim dolandırılmıştır. Veysel elinde celp kâğıdı onu beklemektedir. Hayalleri zincirlerle birbirine bağlı olan 3 kardeş için evlerinin avlusu son bir hesaplaşma alanı olacaktır.

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2022
Tarz * : Drama
Süre : 100 dakika
Ülke : Türkiye
Yerli/Yabancı : Yerli
Yönetim : Mevlüt Taşçı
Senaryo : Dilek Çolak, Savaş Şaylan.
Müzik :
Görüntü Yönetimi :
Kurgu :
Sanat Yönetimi :
Oyuncular :
Yapımcı Firma : Beyza Film (Mevlüt Taşçı)
İşletmeci Firma : TBA/Belirsiz.
İlk hafta lokasyon sayısı :
Basın Gösterimi Tarihi : TBA
Açıklanan Vizyona Çıkış Tarihi : TBA
Dünyada İlk Ticari Vizyonu : -
Sınıflandırma : 10+13A
IMDB Linki :
 
* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Gelecek Program Filmleri

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları

Mesafeli Satış Sözleşmesi | Teslimat ve İade Şartları | Gizlilik Politikası

© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır