Soldan sağa: Umut Kurt, Hazal Kaya, Onur Ünlü, Serkan Keskin, Öner Erkan, Osman Sonant.

28.02.2014 16:02

Onur Ünlü’nün 'İtirazı Var'

Meriç Melike Softa

Onur Ünlü, geçtiğimiz yıl çıkan ve oldukça ses getiren fantastik filmi Sen Aydınlatırsın Geceyi’nin ardından, yeni polisiye filmini tamamlamak üzere. 18 Nisan 2014’te vizyona çıkacak olan “İtirazım Var”, camide işlenen bir cinayeti çözmeye çalışan bir imamın hikayesini anlatacak.

U10 Film’in yapımcısı olduğu filmde başrolde Serkan Keskin’i görüyoruz, diğer oyuncular arasında ise Hazal Kaya, Büşra Pekin, Öner Erkan, Osman Sonant, Serdar Orçin var. Onur Ünlü, filmde polisiye türünün kurallarına mümkün olduğunca sadık kaldığını söylüyor, bunun yanında kuşkusuz sıra dışı karakterleri ve türe getireceği yeniliklerle bu filminde de absürd çizgisini hissettirecek. Zira filmde imam karakteri zamanında antropolojiyle ilgilenmiş eski bir boksör, imamın kızı Güzel Sanatlar Fakültesi’nde okuyor ve caminin müezzini heykel sanatıyla ilgileniyor. Birden kendini olayların içinde bularak meziyetlerinden faydalanıp cinayeti çözmeye çalışacak imamın hikâyesi İtirazım Var, bir yandan da bir kara komedi.

Onur Ünlü, İtirazım Var için yapılan basın toplantısında on filme ulaşmasını istediği Milli Cinayet Koleksiyonu adlı bir film serisi üzerinde çalıştıklarını ve İtirazım Var’ın da bu seriye ait bir film olacağını söyledi. Ünlü’nün daha önce çekmiş olduğu Polis ile Celal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikâyesi de bu serinin ilk iki filmi olarak yerini alıyor.

Filmin dağıtımı için M3 Film dağıtım şirketiyle anlaşıldı ve yüzden fazla kopya ile vizyona girmesi bekleniyor. Filmin aynı zamanda festivallerde kendine yer bulması ve İstanbul Film Festivali’nde de gösterilmesi söz konusu.

Onur Ünlü, filmin senaryosu üzerinde çalışmaya 2010 yılında Sırrı Süreyya Önder ile birlikte başladığını söyledi, ayrıca Sırrı Süreyya Önder’i filmde emekli bir asker rolünde de görme şansımız olacak.

« Önceki Haberi Oku  | Sonraki Haberi Oku »

 

* Bu sayfada yeralan haber Antrakt Sinema Haber Ajansı tarafından yayınlanmıştır. İçerik tamamen özgündür. İzinsiz kopyalanamaz.

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları

Mesafeli Satış Sözleşmesi | Teslimat ve İade Şartları | Gizlilik Politikası

© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır