16.04.2014 13:04

Altınsaray'ın HerGünBirFilm'i AppStore'da...

Cem Altınsaray’ın yaklaşık iki yıldır kişisel Twitter hesabından ve Most Of Us Need The Eggs isimli blogundan sürdürdüğü HerGünBirFilm önerileri iPhone uygulamasına dönüştü. Uygulama App Store'dan ücretsiz olarak indirilebilir ve tüm özellikleriyle kullanılabilir.
 
"Maalesef televizyonda film kuşaklarından, sinema dergilerinden, tarihi salonlardan ve daha birçok şeyden mahrum yetişen bir nesil var. İzlediği en eski yapım ancak 90’ların başına kadar giden, sinema tarihinden bihaber sinemaseverler! Oysa sinema tarihi öyle uçsuz bucaksız bir hazine ki sade bir on yılını sevmek bile bir ömre değer. Kaldı ki hayat gibi filmler de paylaştıkça güzel." Cem Altınsaray.

Cem Altınsaray 15 yıldır SİYAD üyesi bir sinema yazarı olarak bildiği ve sevdiği filmleri paylaşmak için bir fikir icat etti. 20 Haziran 2012 tarihinden bu yana, kişisel Twitter hesabından, 50 ila 100 filmde bir ara vererek, her gün bir film öneriyor. #hergünbirfilm etiketi altında, kıyıda köşede kalmış, nispeten az bilinen yahut unutulmuş ama hep iyi filmler önermeye özen gösteriyor. Farklı dönem ve türlerden filmler seçiyor. En ağırından sanat filmlerini de, en hafifinden seyirlikleri de önermekten çekinmiyor. Bu filmlerin görülmesine vasıta olarak sinemaya olan gönül borcunu ödeyip, sinema kültürüne ve sevgisine katkı yapabilmeyi hayal ediyor. 200 filmin sonunda açılan Instagram hesabına olan ilgiden aldığı cesaretle “HerGünBirFilm’i neden daha pratik ve herkesin faydalanabileceği bir platforma taşımıyoruz?” sorusunu soruyor ve 251. filmden itibaren önerileri HerGünBirFilm’in iPhone uygulamasından da takip edilebilmesi, geriye dönük olarak tüm önerileri hatırlamanız ve canınızın istediği şekilde filtreleyebilmeniz, izlediklerinizi listeleyip paylaşabilmeniz gibi konulara öncelik tanıyarak karşınıza geliyor. Altınsaray’ın Most Of Us Need The Eggs isimli sinema blogu da uygulamaya dahil edildi..

iPhone’unuza ücretsiz indirebileceğiniz HerGünBirFilm iPhone uygulamasıyla,
- Her gün yeni bir film önerisi bulacaksınız.
- Öneri sayfalarında filmlerin en can alıcı sahnelerinden, bir kısmı internette bile olmayan birbirinden güzel görsellere, künye bilgilerine ve bu filmleri neden izlemeniz gerektiğini izah eden kısa tanıtım metinlerine ulaşacaksınız.
- Görüp beğendiğiniz bir filme benzer ve yine HerGünBirFilm listesinden üç ayrı öneriyle daha karşılaşacaksınız.
- Görüp beğendiğiniz ve başkaları da görsün istediğiniz filmleri sosyal medyada arkadaşlarınız ve takipçilerinizle paylaşabileceksiniz.
- Tüm önerileri ister tek tek, ister dönem veya türe göre filtreleyerek inceleyebileceksiniz.
- Gördüğünüz filmleri İzlediklerim sayfanıza ekleyebileceksiniz.
- Uygulama içinde film, yönetmen, oyuncu ismi aratabileceksiniz.
- Size her gün bir film öneren sinema yazarı Cem Altınsaray’ın kişisel sinema blogunu görüntüleyebileceksiniz.

Süreçte uygulamanın tasarımcısı Volkan Ölmez ve uygulamanın teknik altyapısını hayata geçiren isim olarak Gürkan Tümer (Studio Nord) isimleri karşınıza çıkıyor. Altınsaray ‘Volkan ve Gürkan’ın yardımı olmadan bu noktaya gelemezdik’ diyor ve ekliyor ‘Her gün bir film izleyin. İyi filmler izleyin. İyi filmlerin hayat kurtardığını hiç hatırdan çıkarmayın efendim. Hepinize iyi seyirler…’

hergunbirfilm@yahoo.com

« Önceki Haberi Oku  | Sonraki Haberi Oku »

 

* Bu sayfada yeralan haber Antrakt Sinema Haber Ajansı tarafından yayınlanmıştır. İçerik tamamen özgündür. İzinsiz kopyalanamaz.

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları

Mesafeli Satış Sözleşmesi | Teslimat ve İade Şartları | Gizlilik Politikası

© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır