Tufan Dağıstanlı

26.04.2014 23:04

AKSAV'a kayyum yolu gözüktü

Antalya Kültür Sanat Vakfı (AKSAV) Olağan Genel Kurul Toplantısı Antalya Kültür Merkezi'nde 26 Nisan 2014’te yapıldı. Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden ve herhangi başka bir oluşumdan yönetim için aday listesi sunulmadığı için AKSAV’ın mevcut yönetimin oy birliğiyle devam etmesi kararı alındı. Mevcut yönetimin ilerleyen günlerde olağanüstü genel kurul toplantısı ile seçime gideceği bildirildi. AKSAV’ın Göksel Mumsal’ın ardından yönetim kurulu başkanlığını yürüten Tufan Dağıstanlı, tekrar aday olmayı düşünmediğini belirtti.

Antalya Kültür Sanat Vakfı (AKSAV) Olağan Genel Kurul toplantısı Atatürk Kültür Merkezi’nde yeterli çoğunluk aranmadan AKSAV üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi. İlk olağan genel kurul çağrısı 19 Nisan 2014, Cumartei günü için yapılmıştı. İstifa kararı alan AKSAV yönetiminden ve Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden genel kurula bir aday listesi sunulmadığı için seçim yapılmadı. Seçimin yapılamaması üzerine divan kurulu mevcut yönetimin devam etmesini üyelerin oylamasına sundu. Mevcut yönetimin devam etmesi oy birliğiyle kabul edildi. Böylece, başkanlığını Tufan Dağıstanlı’nın sürdürdüğü AKSAV yönetimi göreve devam etmek zorunda kaldı.

Antalya Kültür Sanat Vakfı (AKSAV) Başkanı Tufan Dağıstanlı, İHA’ya yaptığı açıklamada, mevcut yönetimle ilerleyen günlerde bir olağanüstü genel kurul kararı alacağını ve yeni yönetimi o zaman seçeceklerini söyledi. Dağıstanlı, yeniden aday olmayacağını belirterek şöyle konuştu: "Şu an seçimli bir önerge önerildi genel kurula ancak seçimin yapılması için liste olması gerekir. Belediye ve diğer arkadaşlardan bir liste sunulmadı. Bu yüzden kanunen eski yönetim devam ediyor. Pazartesi günü (28 Nisan 2014) alınacak yönetim kurulu kararı ile olağanüstü seçimli genel kurul kararı alınacak. On beş gün içerisinde olağanüstü bir genel kurulla sonuca gitmeye çalışacağız. Aday çıkmazsa, vakıf boşlukta kalacağı için kayyum devreye girecek ve bir görevli gelerek kayyum olarak vakfı yönetecek. Tekrar aday olmayı düşünmüyorum. Yurt dışı sergilerim ve sanat çalışmalarımla ilgilenmek istiyorum. Bizden sonra bayrağı arkadaşlarımıza devredeceğiz."

AKSAV 46.’dan başlayarak 50. de dahil olmak üzere Antalya Film Festivali ve Antalya Televizyon Ödülleri’nin organizasyonunu üstleniyordu. Antalya Kültür Sanat Vakfı (AKSAV) büyükşehir sınırları çerçevesinde bu iki büyük etkinliğin yanı sıra şiir günleri ve kültürel etkinliklere de imza atıyordu. Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı’ndaki yönetim değişikliğinin ardından yeni belediye başkanı Menderes Türel’in göreve gelmesiyle ilk önce Antalya Televizyon Ödülleri’nin gerçekleştirilmeyeceği açıklandı. 2003-2005 yıllarında Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı olan Menderes Türel Antalya Film Festivali’ni İstanbul’da faaliyetlerini sürdüren Türsak Vakfı ile AKSAV üzerinden gerçekleştirmişti. Türel’in  festivali Türsak Vakfı ile işbirliğine giderek devam ettireceği kulislerde konuşuluyor. 

« Önceki Haberi Oku  | Sonraki Haberi Oku »

 

* Bu sayfada yeralan haber Antrakt Sinema Haber Ajansı tarafından yayınlanmıştır. İçerik tamamen özgündür. İzinsiz kopyalanamaz.

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları

Mesafeli Satış Sözleşmesi | Teslimat ve İade Şartları | Gizlilik Politikası

© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır