23.06.2014 11:06

"Think Like a Man Too" ilk üç günü 30 milyon dolar ile kapattı

Oğuz Albayrak

ABD bu yılın en sakin haftalarından birini yaşadı. Bu haftanın yeni filmlerinden Kevin Hart komedisi "Think Like a Man"in devamı "Think Like a Man Too" ilkinden 3.6 Milyon Dolar daha düşük bir performansla ilk üç günü 30 Milyon Dolar ile kapattı. 2 yıl önce gösterime çıkan ve toplamda 91.5 Milyon Dolarlık toplam gişe getirisi sağlayan ilk filmin ardından ikincinin 75-80 Milyon Dolar arasında bir noktada konumlanması bekleniyor. 2014 içinde üçüncü filmi ile (ilk ikisi Ride Along ve About Last Night) Kevin Hart seyirci üzerinde etki gücünü ispatlamış durumda. Bir Diğer yeni yapım Clint Eastwood'un Frankie Valli hikayesi, müzikal "Jersey Boys" yönetmenin son filmlerinden üzerinde bir rakamla 13.5 Milyon Dolar ilk üç gün getirisi elde etti. Gösterim devam eden "22 Jump Street" 100 Milyon Dolar sınırını rahatlıkla geçerken toplamda 170-180 Milyon Dolar aralığında getiriyi garantilemiş gözüküyor. Yılın iddialı animasyonlarından "Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 2" ilk filme oranla daha kötü bir performans sergiliyor olsa da yapımcısının cebine gösteriminin sonunda 170 Milyon Dolar civarında bir getiriyi sağlayacak gibi. İlk beşin son filmi ise Angelina Jolie'den masallar tadındaki "Malefiz". 24 günlük gösteriminin ardından toplam 186 Milyon Dolara ulaşan gişesi filmin toplamda 210-225 Milyon Dolar aralığında gelir elde edeceğini gösteriyor. 

ABD dışında ise seyircinin tercihi "Malefiz" oldu. Uluslararası gişesi 335 Milyon Dolara ulaşan film toplamda elde ettiği 521 Milyon Dolar ile Angelina Jolie'nin kariyerindeki animasyon olmayıp en yüksek gelir elde eden filmi oldu. ABD tarafında çok iddialı rakamlara ulaşamayan Tom Cruise aksiyonu "Yarının Sınırında" 220 Milyon Dolar, son X Men filmi "Geçmiş Günler Gelecek" 475, "Godzilla" 283 Milyon Dolar getiri elde etmiş durumda. ABD sınırlarında yılın en çok iş yapan filmi sıralamasında ise "Lego Filmi"nin önderliği devam etse de "Kaptan Amerika: Kış Askeri" arasındaki fark bu haftasonu itibariyle 19 Bin Dolara kadar inmiş durumda.      

« Önceki Haberi Oku  | Sonraki Haberi Oku »

 

* Bu sayfada yeralan haber Antrakt Sinema Haber Ajansı tarafından yayınlanmıştır. İçerik tamamen özgündür. İzinsiz kopyalanamaz.

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları

Mesafeli Satış Sözleşmesi | Teslimat ve İade Şartları | Gizlilik Politikası

© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır