15.11.2019 19:11

Comscore’dan Türkiye’nin sinemacılarına ödül

Uluslararası, bağımsız veri kurumu Comscore, 19 - 20 - 21 Kasım 2019 tarihlerinde İstanbul’da ikinci kez gerçekleşecek olan ECM2019 İstanbul – (Emerging Cinema Markets) konferansı kapsamında Türkiye’nin değerli sinema insanlarını ve sezonun başarılı şirketlerini ödüllendiriyor.

Türkiye’de ilk kez sahiplerine verilecek olan Comscore Ödülleri, ECM2019 İstanbul konferansı kapsamında 20 Kasım 2019’da Grand Tarabya Oteli’nde gerçekleşecek. İstanbul’da ikinci kez yapılacak olan ECM2019 İstanbul – (Emerging Cinema Markets) konferansı kapsamında Türkiye’nin değerli sinema insanlarını ve sezonun başarılı şirketleri ödüllendirilecek. Sinemanın gelişiminde, desteklenmesinde ve yaygınlaşmasında pay sahibi olan ve katkıda bulunan kişi ve kurumların ödüllendirileceği gecede Kilis’te faaliyette olan Cinema X adlı sinemanın alacağı ödül de bulunuyor.

2012 yılından bu yana Türkiye sinema yaşamına ve profesyonellerine data hizmeti veren ve uluslararası deneyimini gerçekleştirdiği iş birlikleriyle ülke sinemasına yansıtan Comscore’un gecede vereceği ödüllerin listesi şu şekilde:

 • Yılın sinema işletmesi: Kilis Cinema X - Memduh Okur
  Sinemanın evrensel dilini hayli zor şartlar altında bölge insanına yılmadan ve çok uzun süredir ortaya koyduğu üstün emeklerle dinletmeyi başaran, sinema filmlerini her hafta beyazperdesinde izleyicilerle buluşturan Kilis ilinin merkez ilçesinde faaliyette olan Cinema X ilk kez verilen Comscore ödülünün sahibi oldu. Bu ödülü, Türkiye sinema işletmecilerinin derneği olan SİSAY’IN başkanı İrfan Demirkol, Cinema X’in kurucusu ve sahibi olan Memduh Okur’a verecek.
   
 • Sezonun Türkiye yapımı sinema filmi: ‘Müslüm’ - Dijital Sanatlar / Mustafa Uslu
  5 Ekim 2018’den 3 Ekim 2019’a dek Türkiye sinema gişelerinde en çok bilet satışı gerçekleştiren filme verilen bu ödül belirtilen tarih aralığındaki 6 milyondan fazla bilet satışı ile ‘Müslüm’ün oldu.
   
 • Sezonun film dağıtımcısı: CJ Entertainment Turkey - Kiyun Lee
  5 Ekim 2018’den 3 Ekim 2019’a dek dağıtımını gerçekleştirdiği sinema filmleriyle Türkiye gişelerinde en çok bilet satışı gerçekleştiren dağıtım şirketi, kurulduğu yılda bu başarıya ulaşan ‘CJ Entertainment Turkey’ oldu. Ödül şirketin genel müdürü Kiyun Lee’ye takdim edilecek.
   
 • Özel Ödül: Sinema Genel Müdürlüğü - Erkin Yılmaz
  Sinemanın desteklenmesinde ve geliştirilmesinde etkin rol oynayan kişi ve kurumları ödüllendiren Comscore, 2018 yılının son aylarında operasyonel bir krizle karşı karşıya kalan sinema yaşamının içine düştüğü çıkmazdan kurtulmasına, bu alanda bir çok akılcı ve modern düzenlemenin gerçekleşmesine sebep olan, yorulmak bilmeden çalışmalarını sürdüren Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nü ödüllendirmekten büyük gurur duyuyor. Comscore’un bu yılki Özel Ödül’ü Sinema Genel Müdürü Erkin Yılmaz’a takdim edilecek.
   
 • Özel Ödül - Yılın en hızlı genişleyen sinema işletmesi: CGVMars Sinema Grubu
  Ekim 2018’den bugüne kadar işletmeye aldığı 9 yeni sinema, bu lokasyonlarda bulunan 53 perde ve 4 binden fazla sinema koltuğu ile Türkiye sinema salonları envanterine büyük bir katkıda bulunan CGVMars Grubu, Ankara, Bingöl, Bursa, İstanbul, İzmir, Mardin ve Mersin’de hizmete aldığı düş saraylarıyla bu yıl Comscore’un verdiği diğer Özel Ödül’ün sahibi oldu.

Comscore’un Türkiye temsilcisi, sinema yazarı ve araştırmacı Deniz Yavuz, bu yıl ilk kez verilen comscore ödülleriyle ilgili heyecanlı ve fazlasıyla gururlu olduklarını belirtti. Ülke sinemasının gelişimine katkıda bulunan öncü ve yılmaz yatırımcı ve girişimcilerin ödüllendirilmesine vesile oldukları için onur duyduklarını ekleyen Deniz Yavuz, önümüzdeki yıllarda da katkı ve teşviklerine devam etmek istediklerini belirtti.

ECM2019 İstanbul konferansı kapsamında sahiplerine verilecek Comscore Ödülleri 20 Kasım 2019 Çarşamba günü gerçekleştirilecek bir törenle Sarıyer Grand Tarabya Oteli’nde sahiplerine verilecek.

https://www.comscore.com/About
www.ecm19.com - www.ecm2019.com

« Önceki Haberi Oku  | Sonraki Haberi Oku »

 

* Bu sayfada yeralan haber Antrakt Sinema Haber Ajansı tarafından yayınlanmıştır. İçerik tamamen özgündür. İzinsiz kopyalanamaz.

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları

Mesafeli Satış Sözleşmesi | Teslimat ve İade Şartları | Gizlilik Politikası

© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır