'Karantina' - Yönetmen: Ramazan Ekmekçi, Tuğçe Kayarası


Tuğçe Kayarası

01.07.2020 22:07

Pandemide 'Karantina'

Cinayet Masası Komiseri Abbas İntepe, virüslü biriyle temas eder ve karantina için evine gönderilir. Büroyu terk etmeden önce yanına bir cinayet dosyası alır. Dosyayı evde incelerken, olaylar hiç beklemediği şekilde büyür.

'Karantina' dünya ve Türkiye salgın sebebiyle olağan dışı günler geçirirken Adana'da cep telefonu ile on beş kişilik bir ekip eşliğinde çekildi. Sahnelerin çoğunda oyuncular ile hiç biraraya gelinmedi. Filmin yönetmenlerinden Tuğçe Kayaarası, filmi İstanbul'dan yönetti. Ana karakterin çekimlerinde, alanında deneyimli görüntü yönetmeni ve ışık şeflerinden 'online' olarak danışmanlık alındı.

Baş rol oyuncularından Şahin Sarsu: "Uzak plan görüntümü başkası çekerken, yakın plan görüntümü ise ben kayda aldım. Daha önce dizi ve sinema film çekimlerinin yapıldığı setlerde bulundum ama ilk defa karşımda oyuncu olmadan kendi sahnemi çekerek rol verdim. Çekimlerde kullanmayı planladığımız bir ev vardı ve buranın sahibi virüse yakalandığı değerlendirilerek evinde karantinaya alınınca bu mekandaki çekimlerimizi yapamadık. Daha sonra bulduğumuz başka bir mekanda çekimlere başladık. Film yayınlandı ancak içinde bulunduğumuz şartlardan ötürü hala ekipteki bazı arkadaşlarımızla bir araya gelip tanışamadık."

'Karantina' filmin kendisi için açılan Youtube hesabında yayında; 
https://www.youtube.com/watch?v=S3c_rzsiWF4

'Karantina' – 2020 – Polisiye – 50’
Yönetmen: Ramazan Ekmekçi, Tuğçe Kayarası, Senaryo: Ramazan Ekmekçi, Müzik: Merve Bozdağ, Görüntü Yönetmeni: Emrah Alp, Kurgu: Ramazan Ekmekçi, Oyuncular: Şahin Sarsu, İbrahim Korkunç, Emel Akçaylıer, Bahar Cemre Sarıkaya, Alparslan Ekmekyapar, Erhan Cansever, Celal Araz, Leman Ekmekyapar, Mehmet Akif Karslı, Ayhan Baburoğlu, Hüseyin Uluca, Emre Uluca, Cihan Çulha, Halil Gün, Haşim Ceylan, Mehmet Arif Gelen, Seslendirme: Özlem Eroğlu, Yakup Ziya Boran.

« Önceki Haberi Oku  | Sonraki Haberi Oku »

 

* Bu sayfada yeralan haber Antrakt Sinema Haber Ajansı tarafından yayınlanmıştır. İçerik tamamen özgündür. İzinsiz kopyalanamaz.

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları

Mesafeli Satış Sözleşmesi | Teslimat ve İade Şartları | Gizlilik Politikası

© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır