Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.

 

Aşk sarhoşluğu

Neslihan Dengiz Yazıları

Gökyüzündeki yıldızların renklerine bürünmüştüm, ateşçiçekleri içinde uçuşuyordum, gece hayallerime It Should Happen to You adlı film karışıyordu. Bu filmde, Judy Holliday’in en büyük hayali, adının parlak bir yıldız olarak duyulmasıydı. Genç kadının beyazperdeden taşan heyecanı, sevinci… Judy Holliday renk renk açıyordu, çiçeklerle bezeniyordu, ünlü olmak, romantik geceler, aşklar yaşamak istiyordu. Kısa filmci, caz piyanisti kocası Jack Lemmon, genç kadını dikkatle izliyordu, onu seviyordu… Çok geçmeden Judy Holliday’in adı kentin her yerinde duyulacak, ortalık kasılıp kavrulacaktı, Peter Lawford’un yardımıyla… Bir kadeh şampanya içiyordum, kendimi senin öpücüklerine bırakıyordum, bana aşk sözleri fısıldıyordun, ne mutluydum… Eşim beni hiç bırakmasın, hep yanımda istiyorum onu, aynı evde istiyorum… Geceler boyu upuzun sevişmelerin sonu gelmiyordu… Judy Holliday, parlak bir yıldızdı artık, geceler, gündüzler onundu, bu kent onundu… Kocası, genç kadının kısa bir filmini çekmişti, zaman zaman bir barda, piyanoda caz çalıyordu genç adam… It Should Happen to You adlı film, heyecanla, aşkla akıp gidiyordu, kahkahalar duyuluyordu bazen… Çocukların da sesi geliyordu telefonda, arabada hızla gidiyordunuz… Belki de gecenin geç bir zamanında yine seni özlemiştim, hemen telefon açıp sesini duymak istedim, beni soluğumdan öptün… Caz sesleri duyuluyordu evin içinde, piyanoda caz çalıyordum, az sonra gece yıldızları akacaktı… Judy Holliday, filmin finalinde, kendisini kocasının
kollarına bırakacaktı, onu ne kadar çok özlemişti… Herkes o mutluluğu yaşamalı, aşk  yaşanmalı, eşimle çok mutluydum… Yıldızlar ateşler içinde dağılıyordu gökyüzünde, ışıl ışıl, elmas kesiminde, gökkuşağı renginde yıldız tozları dağıtıyordum. Öpücükler dudaklarımda açıyordu, yanaklarım ateş kırmızısıydı, yıldızlara uçuyordum. Ay ışığını yakalamıştım, telefondaki ses ne denli yakındı bana… Ateşler içinde kalmıştım, filmde Judy Holliday, Peter Lawford’la çalışsa da, aslında kocasını seviyordu… Ünlü olmanın da ne olduğunu anlamıştı artık… Gökyüzünde yıldızlar ışıl ışıldı, gece telefonu gizemliydi, heyecan vericiydi, mutluydum, eşimi sevdiğimi, özlediğimi söylüyordum.

It Should Happen to You, Yönetmen: George Cukor, Oyuncular: Judy Holliday, Jack
Lemmon, Peter Lawford
, 1954, A.B.D.
 

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları

Mesafeli Satış Sözleşmesi | Teslimat ve İade Şartları | Gizlilik Politikası

© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır