Haftanın Yeni Filmleri 22.01.2016  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 25.12.2015 - Amerika Birleşik Devletleri)

» Sinemalar ve Seanslar
 

Alejandro Gonzalez Inarritu
Film İle İlgili Makaleler
Sema Fener - 'The Revenant - Diriliş'in görsel anlatımı üzerine
 

 

Diriliş
The Revenant
Gerçek olaylardan esinlenilen Diriliş, bir adamın epik hayatta kalma mücadelesi ve insan ruhunun sıradışı gücünün sürükleyici hikayesi, olağanüstü görselleriyle seyircisine muhteşem bir sinema deneyimi yaşatıyor. Hugh Glass (Leonardo di Caprio) adındaki efsanevi bir tuzakçının, bir boz ayı tarafından ölümcül bir biçimde yaralandıktan sonra, kendi ekibi tarafından ölüme terk edilmesini anlatıyor. Hayatta kalma mücadelesinde Glass, çok güvendiği John Fizgerald (Tom Hardy) tarafından uğradığı ihanet sebebiyle büyük keder içerisindedir. İradesi ve ailesine duyduğu sevgi sayesinde, sert bir kışı atlatmalı ve intikamını almalıdır. Diriliş’in yazar ve yönetmen koltuğunda, tanınan film yapımcısı ve Oscar® ödüllü Alejandro González Iñárritu (Birdman, Babel) oturuyor.
Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2015
Tür * : Adventure Drama
Süre : 156 dakika
Ülke : Amerika Birleşik Devletleri
Yerli/Yabancı : Yabancı
Yönetim : Alejandro Gonzalez Inarritu
Senaryo : Alejandro Gonzalez Inarritu, Mark L. Smith.
Müzik : Bryce Dessner, Carsten Nicolai, Ryuichi Sakamoto.
Görüntü Yönetimi : Emmanuel Lubezki
Kurgu : Stephen Mirrione
Sanat Yönetimi : Laurel Bergman, Michael Diner.
Oyuncular : Tom Hardy, Leonardo DiCaprio, Will Poulter, Domhnall Gleeson, Paul Anderson, Brendan Fletcher, Brad Carter, Kristoffer Joner, Joshua Burge, Robert Moloney, Christopher Rosamond, McCaleb Burnett, Kory Grim, Mark Krysko, Timothy Lyle, Cole Vandale, Scott Olynek, Peter Strand Rumpel.
Yapımcı Firma : New Regency Pictures, Anonymous Content, RatPac Entertainment.
İthalatçı Firma : TME / The Moment Entertainment
Dağıtımcı Firma : TME
Sınıflandırma :
Editör : (8/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları

Mesafeli Satış Sözleşmesi | Teslimat ve İade Şartları | Gizlilik Politikası

© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır