Haftanın Yeni Filmleri 05.04.2019  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 22.02.2019 - Türkiye)

» Sinemalar ve Seanslar
 Blu-Ray,  

Onur Barış
 

 

Benden Hikayesi
Benden Hikayesi

Benden Hikayesi" belgeseli, bir adada doğup (Adapazarı) ömrünü başka bir adada geçiren Türk edebiyatının sorumlu avaresi Sait Faik'in yaşamını kendi hikayeleri eşliğinde işliyor. Sait Faik'in öyküleri canlandırma sahneler eşliğinde filmde yer buluyor. Yazar, Bursa Erkek Lisesi’nde İpekli Mendil ile başlayan hikayecilik hayatını kendine özgü “savrukluğu” ile Beyoğlu’nun Yüksekkaldırımı’nda, Fatih’in Kirazlımescit sokağında, kendi çocukluğunu bulduğu Burgaz Ada’da devam ettiriyor. Sait Faik, içinde dülger balığının yüreğindeki korkuyu, milyonluk şehirlerin yalnızlığını, insanların sevinçlerini kederlerini kendi korkusu, kendi yalnızlığıymışçasına yazıya döküyor.

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2018
Tarz * : Documentary
Süre : 73 dakika
Ülke : Türkiye
Yerli/Yabancı : Yerli
Yönetim : Onur Barış
Senaryo : Levent Kaçar, Onur Barış.
Müzik : Ali Osman Çınar
Görüntü Yönetimi : Hikmet Merdan
Kurgu :
Sanat Yönetimi : İbrahim Can
Oyuncular : Mert Er
Yapımcı Firma : Onur Barış Yapım (Onur Barış)
Dağıtımcı Firma : CJ Entertainment Turkey
Sınıflandırma : Genel
Editör : (4/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları

Mesafeli Satış Sözleşmesi | Teslimat ve İade Şartları | Gizlilik Politikası

© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır