Haftanın Yeni Filmleri 27.12.2019  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 27.12.2019 - Türkiye)

» Sinemalar ve Seanslar
 Blu-RayKültür Bakanlığı Desteği  

Hacı Orman
 

 

Körleşme
Körleşme
Going Blind

Sinan, kör bir şairdir. 3 yaşındayken görme duyumunu yitirmiş olsa da nüktedan, körlüğüyle barışık bir insandır. Sinan’ın eşi Nilgün, Sinan’a görme dünyasını armağan etmek ister. Başarılı geçen ameliyatla birlikte Sinan belli belirsiz görmeye başlar ama bir müddet sonra tuhaf uyum karmaşaları baş gösterir. Nilgün, yaşanan kaosun körlükten kalma alışkanlıklarla ilgili olduğuna inanır ve görme dünyasına uyum sağlaması için Sinan’ın üstündeki baskısını arttırır. Bu gerilim, birbirlerinin kişiliklerini sorguladıkları trajik bir hesaplaşmaya doğru yol alır.

Sinan is a visually-impaired poet. Although he has lost his vision at the age of 3, he is a humorous man at peace with his blindness. His wife Nilgün, wants to bestow Sinan the gift of the visual world. Following the successful operation, Sinan begins to see vaguely. But after a while, he experiences disruptions in adapting. Nilgün is convinced that the chaos originates from habits formed during Sinan’s days of blindness, and thus increases the pressure on him to adapt to the world of the seeing. The tension leads to a tragic face off where they question each other’s personalities.

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2019
Tarz * : Drama
Süre : 100 dakika
Ülke : Türkiye
Yerli/Yabancı : Yerli
Yönetim : Hacı Orman
Senaryo : Hacı Orman
Müzik :
Görüntü Yönetimi : İlker Berke
Kurgu : Aynur Özbakır
Sanat Yönetimi : Esin Yılmaz
Oyuncular : Fatih Al, Asiye Dinçsoy, Vedat Erincin, Cüneyt Yalaz, Engin Emre Değer, Erengül Öztürk, Tonguç Dikme, Serkan Bilgi, Emre Kentmenoğlu, Özge Aydın, İpek Tenolcay.
Yapımcı Firma : Karıncalar, Praksis Film. (Hacı Orman, Nermin Aytekin, Sedat Yılmaz)
Dağıtımcı Firma : BS Dağıtım
Sınıflandırma : 6+
Editör : (5/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları

Mesafeli Satış Sözleşmesi | Teslimat ve İade Şartları | Gizlilik Politikası

© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır