Haftanın Yeni Filmleri 06.03.2020  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 06.03.2020 - Türkiye)

» Sinemalar ve Seanslar
 Kültür Bakanlığı Desteği  

A. Kadir Bozkurt
 

 

Mendilim Kekik Kokuyor
Mendilim Kekik Kokuyor

Yıl 1915… Türk insanıyla tarihsel düşmanlığı olmayan Anzaklar, egemen devletlerin siyasi hırsları yüzünden, yirmi beş nisan tarihinde, Arıburnu sahillerine çıkartılır. O günden itibaren Anzak Koyu cehennemleri olur; ne ileri gidebilirler, ne de geri dönebilirler; öylece sıkışıp kalırlar… Bu savaşın arasına sıkışmış küçücük hikayemize gelince; aynı kıza aşık olan amca çocuklarının çekişmesi, Çanakkale Savaşı’na gönüllü olarak katılmalarına vesile olacak, orduya dahil olamadan Anzaklara esir düşecek ve savaşın kaderini belirleyecek olayların arasında kendilerini bulacaklardır. Esir kampında tutuldukları aylar boyunca Anzak Koyu’ndaki yaşamın parçası sayılırlar; kimi zaman acımasız düşman, kimi zaman halden anlayan dost olurlar; sonuçta insandır hepsi… Çanakkale Savaşları’nın 100. Yılı dolayısıyla düzenlenen senaryo yarışmasında birincilikle ödüllendirilen senaryomuz, aşk uğruna verilen savaşın ya da savaşı umursamayan aşkların hikayesidir aslında…

https://www.mendilimkekikkokuyor.com/ 

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2019
Tarz * : Drama History
Süre : 107 dakika
Ülke : Türkiye
Yerli/Yabancı : Yerli
Yönetim : Hüseyin Özden, Hakan Kurşun.
Senaryo : A. Kadir Bozkurt
Müzik : Mustafa Biber
Görüntü Yönetimi : İbrahim Çaltılı, Erol Zurnacı.
Kurgu : Ferhat Yüksel
Sanat Yönetimi : Ufuk Bildibay
Oyuncular : Mehmet Çevik, Wilma Elles, H. Devrim Göztepe, Tarık Bayrak, Şaban Türkekul, Başar Alemdar, Azer Şelte, Çetin Büyükakın, Gürkan Çolaker, Buse Bilgen.
Yapımcı Firma : Sistem Medya (Kadriye Özden)
Dağıtımcı Firma : CJ Entertainment Turkey
Sınıflandırma : 6+
Editör : (2/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları

Mesafeli Satış Sözleşmesi | Teslimat ve İade Şartları | Gizlilik Politikası

© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır