Haftanın Yeni Filmleri 04.09.2020  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 04.09.2020 - Türkiye)

» Sinemalar ve Seanslar
 

Ruken Tekeş
 

 

Aether
Aether

Doğanın doğum-ölüm-yeniden doğuş döngüsüne yargılardan uzak, özgür bakışlı bir yolculuk… Bir yönetmenin, yakında hidroelektrik barajın suları altında kalacak kadim topraklarına 21 günlük saygı ziyareti. Buranın eterik özünü hislerle, gözlemlerle yakalamaya çalıştığı ve sezgilerle ilerleyen film, mekânın hakikatinden uyanan bir kronolojiyi izliyor.

A filmmaker's 21-day homage to capture the ethereal essence of her unique ancient homeland soon to be submerged by a hydroelectric dam, Aether is instinctively carried and driven by emotions, feelings and observations. It reveals the place's truths following its own unencumbered chronology. An invitation to a free-minded voyage into nature's cycle of birth-death-rebirth.

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2019
Tarz * : Documentay
Süre : 82 dakika
Ülke : Türkiye İtalya
Yerli/Yabancı : Yerli
Yönetim : Ruken Tekeş
Senaryo : Ruken Tekeş
Müzik : Metehan Dada, Diler Özer.
Görüntü Yönetimi : Ute Freund, Deniz Eyüboğlu Aydın, Merle Jothe, Andres Lizana Prado.
Kurgu : Marco Spoletini, Ruken Tekeş.
Sanat Yönetimi : Ruken Tekeş
Oyuncular :
Yapımcı Firma : Sarya Films Collective, Fabula Films. (Ruken Tekeş, Billur Arıkan, Gabriele Oricchio)
Dağıtımcı Firma : BS Dağıtım
Sınıflandırma : 7+
Editör : (6/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları

Mesafeli Satış Sözleşmesi | Teslimat ve İade Şartları | Gizlilik Politikası

© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır