Haftanın Yeni Filmleri 04.09.2020  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 05.03.2020 - Lübnan)

» Sinemalar ve Seanslar
 

Francis Annan
 

 

Pretoria'dan Kaçış
Escape from Pretoria

Tim Jenkin'in 2003'de yayınlanan Inside Out: Escape from Pretoria Prison isimli kitabından uyarlanan Escape from Pretoria, 1970'lerde yasaklı organizasyonlar adına ilan üretip dağıtma suçundan yargılanan Jenkin'in tutuklanması ve kaçısını konu alıyor. Film, 12 yıl ceza almasının ardından kendisi gibi tutuklu arkadaşları Alex Moumbaris ve Stephen Lee ile yüksek güvenliği ile bilinen hapishanelerden biri olan Pretoria'dan kaçmaya çalışan ekibin hikayesini anlatıyor.

Escape from Pretoria is the true story of Tim Jenkin and Stephen Lee, young, white South Africans branded 'terrorists', and imprisoned in 1978 for working covert operations for Nelson Mandela's banned ANC. Incarcerated in Pretoria Maximum Security Prison, they decide to send the apartheid regime a clear message and escape! With breath-taking ingenuity, meticulous surveillance, and wooden keys crafted for 10 steel doors, they make a bid for freedom... Beyond a thrilling will-they-won't-they-escape, this is the story of an oppressed majority's struggle, and two ordinary men who stood-up to be counted in the pursuit of equality for all.

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2020
Tarz * : Thriller
Süre : 106 dakika
Ülke : İngiltere Avustralya Amerika Birleşik Devletleri Güney Afrika
Yerli/Yabancı : Yabancı
Yönetim : Francis Annan
Senaryo : Francis Annan, L.H. Adams.
Müzik : David Hirschfelder
Görüntü Yönetimi : Geoffrey Hall
Kurgu : Nick Fenton
Sanat Yönetimi : Erica Brien
Oyuncular : Daniel Radcliffe, Ian Hart, Daniel Webber, Nathan Page, Stephen Hunter, Mark Leonard Winter, Ratidzo Mambo, Jeanette Cronin, Adam Tuominen, Grant Piro, PJ Oaten, Paul Harvey, Adam Ovadia, Lliam Amor, Lenny Firth.
Yapımcı Firma : Arclight Films, Spier Films, Premiere Picture, Beagle Pug Films, Particular Crowd Footprint Films.
İthalatçı Firma : Siyah Beyaz Movies
Dağıtımcı Firma : CGVMars
Sınıflandırma : 13+
Editör : (5/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları

Mesafeli Satış Sözleşmesi | Teslimat ve İade Şartları | Gizlilik Politikası

© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır