Haftanın Yeni Filmleri 09.07.2021  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 26.05.2021 - İngiltere)

» Sinemalar ve Seanslar
 

Michael Chaves
 

 

Korku Seansı 3: Katil Şeytan
The Conjuring: The Devil Made Me to Do It

‘Korku Seansı 3: Katil Şeytan’ korku, cinayet ve bilinmeyen kötülüğün tüyler ürpertici hikayesini paranormal araştırmacılar Ed ve Lorraine Warren sayesinde gözler önüne seriyor. Dosyalarındaki en sansasyonel vakalardan biri, genç bir çocuğun ruhu için verilen bir mücadeleyle başlıyor, ardından onları daha önce gördüklerinin ötesine götürüyor, ABD tarihinde bir cinayet zanlısının şeytani güçler tarafından ele geçirildiğinin iddia edileceği ilk savunma olacaktır. Vera Farmiga, Patrick Wilson Lorraine ve Ed Warren olarak geri dönüyorlar. Yönetmen Michael Chaves (“The Curse of La Llorona”). Filmin diğer oyuncuları şöyle sıralanıyor: Ruairi O’Connor (Starz’ “The Spanish Princess”), Sarah Catherine Hook (Hulu’s “Monsterland”), Julian Hilliard (“Penny Dreadful: City of Angels” ve “The Haunting of Hill House” Dizileri). “Korku Seansı 3: Katil Şeytan” filminin yapımı daha önce “Conjuring” evreninde iş birliği yapmış James Wan ve Peter Safran’ a ait. Chaves’in yönettiği filmin senaryosu David Leslie Johnson-McGoldrick’e (“The Conjuring 2,” “Aquaman”), hikaye James Wan & David Leslie Johnson-McGoldrick’a ait. Karakterler Chad Hayes & Carey W. tarafından yaratıldı. Filmin yönetici yapımcıları ise Richard Brener, Dave Neustadter, Victoria Palmeri, Michael Clear, Judson Scott ve Michelle Morrissey. Kamera arkası yaratıcı ekibinde “Conjuring” evreninde iş birliği yapmış görüntü yönetmeni Michael Burgess, yapım tasarımcısı Jennifer Spence, kostüm tasarımcısı Leah Butler, kompozitör Joseph Bishara ve yönetmenin “The Curse of La Llorona,” filminde de çalıştığı editör Peter Gvozdas ve editor Christian Wagner (“Furious 7”) bulunuyorlar. ‘Korku Seansı 3: Katil Şeytan’ tarihin en büyük korku serisi olan ve dünya çapında 1.8 milyar dolardan fazla hasılat yapan "Conjuring" Evreninin yedinci filmi. İlk iki “Conjuring” filminin yanı sıra “Annabelle” ve “Annabelle: Creation”, “The Nun” ve “Annabelle Comes Home” u içeriyor. New Line Cinema, Bir Atomic Monster/Bir Peter Safran Yapımı ‘Korku Seansı 3: Katil Şeytan’ filmini sunar. Filmin dağıtımı dünya çapında Warner Bros. Pictures tarafından gerçekleşecek. 2021’de sinemalarda.
The Warrens investigate a murder that may be linked to a demonic possession.

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2021
Tarz * : Horror
Süre : 122 dakika
Ülke : Amerika Birleşik Devletleri Birleşik Krallık
Yerli/Yabancı : Yabancı
Yönetim : Michael Chaves
Senaryo : David Leslie, Johnson-McGoldrick.
Müzik : Joseph Bishara
Görüntü Yönetimi : Michael Burgess
Kurgu : Peter Gvozdas, Christian Wagner
Sanat Yönetimi : Rachel Block, Peter Borck, Julian Scalia.
Oyuncular : Patrick Wilson, Vera Farmiga, Ruairi O'Connor, Sarah Catherine Hook, Julian Hilliard, John Noble, Eugenie Bondurant, Shannon Kook, Ronnie Gene Blevins, Keith Arthur Bolden, Steve Coulter, Vince Pisani, Ingrid Bisu, Andrea Andrade, Ashley LeConte Campbell, Sterling Jerins.
Yapımcı Firma : New Line Cinema, Atomic Monster, The Safran Company.
İthalatçı Firma : WB Turkey
Dağıtımcı Firma : WB Turkey
Sınıflandırma : 16+
Editör : (6/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları

Mesafeli Satış Sözleşmesi | Teslimat ve İade Şartları | Gizlilik Politikası

© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır