Haftanın Yeni Filmleri 15.07.2021  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 16.07.2021 - Türkiye)

» Sinemalar ve Seanslar
 

Volkan Kocatürk (sağda)
 

 

15/07 Şafak Vakti
15/07 Şafak Vakti

15 Temmuz gecesi, sıradan insanların öykülerine odaklanan film, Çengelköy’de pastane işleten Cevdet (Erkan Petekkaya)’nın ve çocuklarının öyküsünü merkeze alıyor. Köprüde bir anda darbeci askerlerle karşı karşıya gelen Cevdet’in yolu, işine geç kalan güvenlik görevlisi Güray (Tugay Mercan), küçük kızıyla birlikte köprüde sıkışıp kalan Mustafa (Serkan Ercan) ve askeri okul öğrencisi olan oğlunu bir türlü göremeyen Şerife (Nazan Diper) ile kesişir. Cevdet köprüde darbeci askerlerle mücadele ederken, aynı mücadeleyi oğlu Yusuf (Baran Bölükbaşı) Çengelköy’de sürdürmektedir.

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2021
Tarz * : History Drama
Süre : 110 dakika
Ülke : Türkiye
Yerli/Yabancı : Yerli
Yönetim : Volkan Kocatürk
Senaryo : Tolga Aydın, RF Senaryo Ekibi.
Müzik :
Görüntü Yönetimi : Metin Turğuç
Kurgu : Naim Kanat
Sanat Yönetimi : Selda Çiçek
Oyuncular : Erkan Petekkaya, Baran Bölükbaşı, Tugay Mercan, Serkan Ercan, Nazan Diper üstlenirken, oyuncuları arasında Aslıhan Karalar, Doğa Özüm, Ferhat Yılmaz, Deniz Bolışık, Hatice Sibel Aytan.
Yapımcı Firma : Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, Rafadan Hayat Film, TRT. (Fatih Özcan)
Dağıtımcı Firma : CGVMars
Sınıflandırma : 6+ 10A
Editör : (4/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları

Mesafeli Satış Sözleşmesi | Teslimat ve İade Şartları | Gizlilik Politikası

© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır