Haftanın Yeni Filmleri 16.07.2021  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 27.05.2021 - Malezya)

» Sinemalar ve Seanslar
Türkçe DublajÇocuk Filmi,  

Elaine Bogan
 

 

Özgür Ruh
Spirit Untamed

Hayatı, yabani bir atla kesiştiğinde dost bir ruh keşfeden, bir yere ait olmak isteyen, dediğim dedik bir kızın epik macerasını anlatan Spirit: Özgür Ruh, DreamWorks Animation’ın sevilen hikayesinin yeni bölümü. Lucky Prescott (Isabela Merced, Dora ve Kayıp Altın Şehri), korkusuz bir akrobat binici olan ve küçük, sınır kasabası Miradero’lu rahmetli annesi Milagro Navarro’yu (Eiza González, Hızlı ve Öfkeli: Hobbs & Shaw) hiç tanımamıştır. Lucky de annesi gibi kuralları ve sınırlamaları pek sevmemektedir. Bu durum Cora teyzesinin (Oscar ödüllü Julianne Moore) çok endişelenmesine neden olmaktadır. Lucky, Cora’nın gözetiminde Doğu Yakası’nda yetişmiştir. Fakat Lucky, çok fazla tehlikeli yaramazlık yaparak şansını zorladığında Cora tüm eşyalarını toplar ve ikisi birlikte Lucky’nin Miradero’daki babası Jim’in (Oscar adayı Jake Gyllenhaal) yanına taşınırlar. Lucky miskin, küçük kasabadan hiçbir şekilde etkilenmez. Kendisi gibi özgür bir ruh taşıyan yabani at, Spirit’le tanışıp Abigail Stone (Mckenna Grace, Kaptan Marvel) ve Pru Granger (Marsai Martin, Küçük) adlarındaki iki biniciyle arkadaş olunca fikri değişir. Pru’nun babası, hara sahibi Al Granger (Emmy ödüllü Andre Braugher, Fox’ta Brooklyn Nine-Nine) Lucky’nin babasının en yakın arkadaşıdır. Kalpsiz bir at bakıcısı (Emmy adayı Walton Goggins, FX’te Justified) ile ekibi, Spirit ve sürüsünü yakalamayı ve ağır işlerde çalıştırılıp tutsak edilmek üzere açık artırmaya çıkarmayı planladığında Lucky, yeni arkadaşlarından destek alarak kendisine özgürlük ve bir amaç veren ve annesinin mirasıyla ve Meksikalı kökleriyle hiç beklemediği bir bağı keşfetmesini sağlayan atı kurtarmak üzere cesur bir şekilde hayatının macerasına atılır. Spirit: Özgür Ruh, DreamWorks Animation’ın 2002 Oscar adayı olan Özgür Ruh filmiyle ve Emmy ödüllü TV dizisiyle başlayan sevilen serinin devamı. Filmin yönetmeni Elaine Bogan (Netflix ve DreamWorks Animation Television’dan Troll Avcıları:Arcadia Hikayeleri), yapımcısı Karen Foster (ortak yapımcı, Ejderhanı Nasıl Eğitirsin?). Filmin ortak yönetmeni Ennio Torresan (senaryo sorumlusu, Patron Bebek), film müziğinin bestecisi Amie Doherty (Amazon’da Undone, DreamWorks Animation’dan Marooned).

Lucky Prescott's life is changed forever when she moves from her home in the city to a small frontier town and befriends a wild mustang named Spirit.

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2021
Tarz * : Animation Adventure Family
Süre : 88 dakika
Ülke : Amerika Birleşik Devletleri
Yerli/Yabancı : Yabancı
Yönetim : Elaine Bogan, Ennio Torresan.
Senaryo : Aury Wallington, Katherine Nolfi, Kristin Hahn.
Müzik : Amie Doherty
Görüntü Yönetimi : Robert Edward Crawford
Kurgu : R. Orlando Duenas
Sanat Yönetimi : Paul Duncan
Oyuncular : Seslendirme: Isabela Merced, Marsai Martin, Mckenna Grace, Walton Goggins, Andre Braugher, Julianne Moore, Jake Gyllenhaal, Eiza González, Lucian Perez, Joe Hart, Alejandra Blengio, Bridget Hoffman, Jerry Clarke, Gino Montesinos, Gary Anthony, Renie Rivas, Gary A. Hecker, Lew Temple, Ralph DeSeve.
Yapımcı Firma : DreamWorks Animation
İthalatçı Firma : UIP Turkey
Dağıtımcı Firma : UIP Turkey
Sınıflandırma : Genel
Editör : (6/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları

Mesafeli Satış Sözleşmesi | Teslimat ve İade Şartları | Gizlilik Politikası

© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır