Haftanın Yeni Filmleri 13.08.2021  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 25.11.2020 - Kanada)

» Sinemalar ve Seanslar
3 Boyutlu,Türkçe DublajÇocuk Filmi,  

Joel Crawford
 

 

Croodlar 2: Yeni Bir Çağ
The Croods 2: A New Age
The Croods 2

Crood’lar sivri dişli canavarlardan dünyanın sonunun gelmesine kadar paylarına düşen tehlike, felaketlerden kurtulmayı başarmıştır. Fakat şimdi bugüne kadarki en büyük meydan okumayla karşı karşıyadırlar; başka bir aile. Crood’ların yaşamak için yeni bir yere ihtiyaçları vardır. O yüzden tarih öncesi ilk aile yuva diyebilecekleri daha güvenli bir yer arayışıyla dünyaya doğru yola çıkarlar. Tüm ihtiyaçlarını karşılayan etrafı duvarlarla çevrilmiş, huzurlu cenneti keşfettiklerinde sorunlarının çözüldüğünü düşünürler. Bir şey dışında. Orada zaten başka bir aile yaşamaktadır: Üstünsoylar. Detaylı ağaç evleri, muhteşem icatları, taze ürünler aldıkları sulak arazileriyle Üstünsoylar evrim merdiveninde Crood’lardan birkaç basamak yukarıdadır. Crood’ları dünyanın ilk misafirleri olarak kabul ettiklerinde modern aile ile mağara ailesinin arasında gerilimin artması da fazla uzun sürmez. Her şey kaybedilmiş gibi görünürken yeni bir tehdit her iki aileyi de duvarların güvenliğinin dışında, farklılıklarına kucak açacakları, birbirilerinden güç alacakları ve birlikte bir gelecek inşa edecekleri epik bir maceraya sevk eder. Crood’lar 2: Yeni Bir Çağ filminde yeniden seslendirmeleriyle Nicolas Cage, Grug Crood rolünde; Catherine Keener, Ugga Crood rolünde, Emma Stone kızları Eep rolünde; Ryan Reynolds, Eep’in erkek arkadaşı Guy rolünde; Clark Duke (Jakuzi Ekspres), Thunk rolünde ve Cloris Leachman da Nine rolünde. Kadroya yeni katılan yıldızlar ise Peter Dinklage (HBO’da Taht Oyunları) Rüzgar Üstünsoy rolünde, Leslie Mann (Engelleyiciler) Umut Üstünsoy rolünde, Kelly Marie Tran (Star Wars Son Jedi) da kızları Şafak rolünde.
The prehistoric family the Croods are challenged by a rival family the Bettermans, who claim to be better and more evolved.

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2020
Tarz * : Animation Adventure Comedy
Süre : 95 dakika
Ülke : Amerika Birleşik Devletleri
Yerli/Yabancı : Yabancı
Yönetim : Joel Crawford
Senaryo : Kevin Hageman, Dan Hageman, Paul Fisher, Kirk DeMicco, Chris Sanders.
Müzik : Mark Mothersbaugh
Görüntü Yönetimi : David Badgerow
Kurgu : James Ryan
Sanat Yönetimi : Richard Daskas, Peter Zaslav.
Oyuncular : Seslendirme: Nicolas Cage, Emma Stone, Ryan Reynolds, Catherine Keener, Cloris Leachman, Clark Duke, Leslie Mann, Peter Dinklage, Dawn Betterman, Kailey Crawford, Chris Sanders, Gabriel Jack, Melissa Disney, Joel Crawford.
Yapımcı Firma : DreamWorks Animation
İthalatçı Firma : UIP Turkey
Dağıtımcı Firma : UIP Turkey
Sınıflandırma : 6+
Editör : (6/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları

Mesafeli Satış Sözleşmesi | Teslimat ve İade Şartları | Gizlilik Politikası

© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır