Haftanın Yeni Filmleri 03.09.2021  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 01.09.2021 - Fransa)

» Sinemalar ve Seanslar
 

James Wan
 

 

Habis
Malignant

Yönetmen James Wan’dan yeni bir korku dalgası geliyor. “Habis/Malignant” yakında sadece sinemalarda gösterime girecek. “Habis/Malignant” filmi, “Korku Seansı/Conjuring” evreninin yaratıcıs  James Wan’ın (“Aquaman,” “Furious 7”) son eseri. Film, yönetmen Wan’ın yepyeni, original bir korku gerilim ile köklerine dönüşünü simgeliyor. Filmde, Madison şok edici cinayet görüleriyle paralize olmaktadır. Çektiği bu azap, uyanıkken gördüğü bu rüyaların gerçek cinayetlere ait olduğunu fark ettiğinde daha da korkunçlaşır. “Habis/Malignant”ın başrollerinde Annabelle Wallis (“Annabelle” “The Mummy”), Maddie Hasson (YouTube dizisi “Impulse,” TV dizisi “Mr. Mercedes”), George Young (TV dizisi “Containment”), Michole Briana White (TV dizisi “Black Mafia Family,” “Dead to Me”), Jacqueline McKenzie (“Palm Beach,” TV dizisi “Reckoning”), Jake Abel (TV dizisi “Supernatural,” “Percy Jackson” filmleri) ve Ingrid Bisu (“The Conjuring: The Devil Made Me Do It,” “The Nun”) yer alıyorlar. Wan (“Aquaman,” “Furious 7”) filmi, Wan & Ingrid Bisu ve Cooper’a ait hikayeden, Akela Coope’ın (“M3GAN,” gelecek “The Nun 2”) senaryosuna dayanarak çekti.  Filmin yapımcıları; Wan ve Michael Clear. Yönetici yapımcılar; Eric McLeod, Judson Scott, Bisu, Peter Luo, Cheng Yang, Mandy Yu ve Lei Han. Kamera arkası ekibinde, Wan’a sıklıkla işbirliği yaptığı bir ekip eşlik ediyor;  görüntü yönetmeni Don Burgess ve editör Kirk Morri (“Aquaman,” “The Conjuring 2”), yapım tasarımcısı Desma Murphy (“Aquaman,”in sanat yönetmeni “Furious 7”), ve kostüm tasarımcısı Lisa Norcia (“Insidious: The Last Key”).  Filmin müzikleri “The Conjuring” evreninin yedi filminin de original şarkılarını besteleyen Joseph Bishara’ya ait.   

Madison is paralyzed by shocking visions of grisly murders, and her torment worsens as she discovers that these waking dreams are in fact terrifying realities.

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2021
Tarz * : Crime Drama Horror
Süre : 111 dakika
Ülke : Amerika Birleşik Devletleri Çin Halk Cumhuriyeti Romanya
Yerli/Yabancı : Yabancı
Yönetim : James Wan
Senaryo : Ingrid Bisu, James Wan, Akela Cooper.
Müzik : Joseph Bishara
Görüntü Yönetimi : Michael Burgess
Kurgu : Kirk M. Morri
Sanat Yönetimi : David Scott
Oyuncular : Annabelle Wallis, Maddie Hasson, George Young, Michole Briana White, Jacqueline McKenzie, Ingrid Bisu, Paula Marshall, Jake Abel, Rachel Winfree, Marina Mazepa, Paul Mabon, Jon Lee Brody, Emir García, Amir AboulEla, Ruben Pla, Mckenna Grace, Patricia Velasquez, Jean Louisa Kelly, Louise Van Veenendaal, Mike Mendez, Gino Montesinos, Kalina Vanska, Halston Van Atta, Renee Harbek, Gregory Garcia, Christina Veronica.
Yapımcı Firma : Atomic Monster, Boom Entertainment, Boom! Studios, New Line Cinema, Starlight Culture Entertainment.
İthalatçı Firma : WB Turkey
Dağıtımcı Firma : WB Turkey
Sınıflandırma : 18+
Editör : (4/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları

Mesafeli Satış Sözleşmesi | Teslimat ve İade Şartları | Gizlilik Politikası

© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır