Haftanın Yeni Filmleri 29.10.2021  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 29.10.2021 - Türkiye)

» Sinemalar ve Seanslar
 Çocuk FilmiKültür Bakanlığı Desteği  

Çağrı Cem Bayraklı
 

 

100 Yılın Muhafızları: İstanbul Muhafızları
100 Yılın Muhafızları: İstanbul Muhafızları

Gürgen ile Azmi zaman makinesi ile yolculuk yaparak 1920 senesine ışınlanırlar… Ana amaçları 23 Nisan’da toplanacak olan meclisin toplanmasını engellemek ve tarihin akışını değiştirmektedir… Böylece ortada bir İstanbul olmayacak eğer bir İstanbul olmazsa da İstanbul Muhafızlarına da gerek kalmayacaktır… Fakat işler Gürgen ile Azmi’nin planladıkları gibi gitmez... İstanbul Muhafızları da peşlerinden 1920 senesine ışınlanarak Gürgen ile Azmi’ye engel olur ve İstanbul’u kurtarırlar… Gürgen ile Azmi tarihte gerçekleşen olayları daha önce bilmenin verdiği avantaj ile, yola koyulurlar… Öncelikle istedikleri kişinin görünümüne bürünebildikleri yeni icatlarıyla birlikte kılıklarını değiştirerek telgraf binasına sızarlar… Mustafa Kemal Atatürk’ten milletvekillerine gidecek olan telgrafları değiştirerek milletvekillerini başka bir yere yönlendirirler… Ve nihayetinde milletvekillerini bayıltarak bir mahzene kilitlerler… İstanbul Muhafızları tarihin akışını yine rayına oturtmak için milletvekillerini kurtarır ve olmaları gereken tarihte trene yetiştirirler… Üstelik bütün bu eylemleri yaparken kimseye de görünmemeleri gerekmektedir… Gürgen ile Azmi’nin bir sonraki hedefleri ise büyük millet meclisidir… Yeni icatları tersomikro ile meclise sızacak ve mikrofonu değiştirerek ortalığı birbirine katacaklardır… Tersomikro her söylenin tersini söyleyen özel bir mikrofondur… Gürgen, Paşa Bahçe ve Azmi de yaveri Mübal Ağa olarak meclise sızar ve mikrofonu değiştirirler… İstanbul Muhafızlar milletvekilleri Cuma namazındayken Gürgen ile Azmi’yi mecliste sıkıştırır ve tarihin akışının değişmesine engel olurlar… Günümüze döndüklerinde de TBMM’deki 23 Nisan şenliklerine tanık olurlar…

Gürgen ile Azmi zaman makinesi ile yolculuk yaparak 1920 senesine ışınlanırlar… Ana amaçları 23 Nisan’da toplanacak olan meclisin toplanmasını engellemek ve tarihin akışını değiştirmektedir… Böylece ortada bir İstanbul olmayacak eğer bir İstanbul olmazsa da İstanbul Muhafızlarına da gerek kalmayacaktır. Fakat işler Gürgen ile Azmi’nin planladıkları gibi gitmez. İstanbul Muhafızları da peşlerinden 1920 senesine ışınlanarak Gürgen ile Azmi’ye engel olmaya çalışırlar.

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2021
Tarz * : Animation
Süre : 60 dakika
Ülke : Türkiye
Yerli/Yabancı : Yerli
Yönetim : Çağrı Cem Bayraklı
Senaryo : Hüseyin Sorgun, Gökhan Karagülle.
Müzik : Behzad Motallebi
Görüntü Yönetimi : Ahmet Kasapoğlu
Kurgu : Muhammed Ali Çakmak
Sanat Yönetimi : Muhammed Ali Çakmak
Oyuncular : Seslendirme: Muhammed Ammar Gündüz, Selin Kıdıl, Sevinç Sırma, Sebahat Demirhas, Bartu Kerem Yüksel, Ufuk Yüksel.
Yapımcı Firma : Neher Prodüksiyon, Medyavizyon. (Ammar Gündüz)
Dağıtımcı Firma : CJ ENM
Sınıflandırma : Genel
Editör : (6/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları

Mesafeli Satış Sözleşmesi | Teslimat ve İade Şartları | Gizlilik Politikası

© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır