Haftanın Yeni Filmleri 26.11.2021  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 26.11.2021 - Türkiye)

» Sinemalar ve Seanslar
 Çocuk Filmi,  

Mustafa Yavuz Gül
 

 

Sırat Ekspresi
Sırat Ekspresi

1. Dünya Savaşı'nda, kuşatma altındaki Medine’yi savunan ordu ocak 1919’a kadar direnir. Şehrin can damarı hicaz demiryolu hattının kesilmesiyle artık kaçınılmaz olan teslimiyet sonrası Fahreddin Paşa ve askerleri Mısır’daki İngiliz esir kamplarına götürülecektir. Yüzbaşı Celal, esir kampına gitmek yerine çölü geçip evine gitmeye karar verir. Yenilmiş ve kutsal şehri kaybetmiş bir ordunun subayıdır. Geride onu hayata bağlayan tek varlığı kızı kalmıştır. Bu yüzden düşmanlar ve tehlikelerle dolu çölü aşmayı göze almıştır. Hicaz demiryolu hattını takip ederek yol alırken firari bir erle karşılaşır ve beraber istasyonlardan geçerek yolculuk ederler. Bir istasyon karakolunda Medine’ye ulaşmamış mektupların içinde, kızından gelen mektubu bulur. Kızı, yanına gelmek üzere bilet alıp yola çıkacağını yazmıştır. Sekiz ay önce yazılmış mektubu okuyunca kızı için endişelenen Celal, çölün kavurucu sıcağında açlık, susuzluk ve peşlerine takılan ve eski bir hesabı kapatmak zorunda olduğu bir düşmanla mücadele edecektir.

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2020
Tarz * : Animation
Süre : 84 dakika
Ülke : Türkiye
Yerli/Yabancı : Yerli
Yönetim : Mustafa Yavuz Gül
Senaryo : Mustafa Yavuz Gül
Müzik : Gökhan Tamir
Görüntü Yönetimi : Rahmi Sağbaş, Ahmet Alınmış.
Kurgu :
Sanat Yönetimi :
Oyuncular : Seslendirme: Gökhan Tamir
Yapımcı Firma : Resimli Film Animasyon Stüdyosu, Resimli Filim Prodüksiyon. (Mustafa Yavuz Gül)
Dağıtımcı Firma : Derin Film
Sınıflandırma : 10+
Editör : (5/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları

Mesafeli Satış Sözleşmesi | Teslimat ve İade Şartları | Gizlilik Politikası

© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır