Haftanın Yeni Filmleri 24.12.2021  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 22.12.2021 - Amerika Birleşik Devletleri)

» Sinemalar ve Seanslar
3 Boyutlu,Türkçe DublajImaxAtmosD-BoxScreen X4DX,  

Lana Wachowski
 

 

The Matrix Resurrections
The Matrix 4
The Matrix Resurrections

Vizyoner film yapımcısı Lana Wachowski’den, bir türü yeniden tanımlayan, çığır açan serinin uzun zamandır beklenen dördüncü filmi “The Matrix Resurrections” geliyor. Yeni film original serinin yıldızları Keanu Reeves ve Carrie-Anne Moss’u ikonik rolleri Neo ve Trinity olarak tekrar biraraya getiriyor. Ayrıca filmmin diğer rollerinde şu isimler yer alıyor; Yahya Abdul-Mateen II (“Aquaman” serisi) Jessica Henwick (TV yapımı “Iron Fist,” “Star Wars: Episode VII – The Force Awakens”), Jonathan Groff (“Hamilton,” TV yapımı  “Mindhunter”), Neil Patrick Harris (“Gone Girl”), Priyanka Chopra Jonas (TV yapımı “Quantico,”), Christina Ricci (TV yapımı “Escaping the Madhouse: The Nellie Bly Story,” “The Lizzie Borden Chronicles”), Telma Hopkins (TV yapımı “Dead to Me,”), Eréndira Ibarra (“Sense8,” serileri “Ingobernable”), Toby Onwumere (TV yapımı “Empire”), Max Riemelt (“Sense8” serileri), Brian J. Smith (“Sense8,”serileri “Treadstone”), ve Jada Pinkett Smith (“Angel Has Fallen,” TV yapımı “Gotham”). Lana Wachowski filmi Wachowski & David Mitchell & Aleksander Hemon tarafından yazılan senaryodan yönetti, karakterler Wachowski’ler tarafından yaratıldı.  Filmin yapımcıları; Grant Hill, James McTeigue ve Lana Wachowski. Yönetici yapımcılar; Garrett Grant, Terry Needham, Michael Salven, Jesse Ehrman ve Bruce Berman.
Follows Neo who is living an ordinary life in San Francisco, where his therapist prescribes him blue pills. However, Morpheus offers him the red pill and reopens his mind to the world of the Matrix.

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2021
Tarz * : Action Sci-Fi
Süre : 148 dakika
Ülke : Amerika Birleşik Devletleri
Yerli/Yabancı : Yabancı
Yönetim : Lana Wachowski
Senaryo : Lana Wachowski, David Mitchell, Aleksandar Hemon, Lilly Wachowski.
Müzik : Johnny Klimek, Tom Tykwer.
Görüntü Yönetimi : Daniele Massaccesi, John Toll.
Kurgu : Joseph Jett Sally
Sanat Yönetimi : Ravi Bansal, Richard Bloom, Wolfgang Metschan, Tarnia Nicol, Nanci Noblett.
Oyuncular : Keanu Reeves, Jessica Henwick, Yahya Abdul-Mateen, Christina Ricci, Carrie-Anne Moss, Ellen Hollman, Priyanka Chopra Jonas, Jonathan Groff, Neil Patrick Harris, Daniel Bernhardt, Jada Pinkett Smith, Lambert Wilson, Max Riemelt, Brian J. Smith, Eréndira Ibarra, Telma Hopkins, Andrew Lewis Caldwell, Ian Pirie, Toby Onwumere, Chris Reid.
Yapımcı Firma : Village Roadshow Pictures, NPV Entertainment, Silver Pictures, Warner Bros..
İthalatçı Firma : WB Turkey
Dağıtımcı Firma : WB Turkey
Sınıflandırma : 13+
Editör : (7/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları

Mesafeli Satış Sözleşmesi | Teslimat ve İade Şartları | Gizlilik Politikası

© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır