Haftanın Yeni Filmleri 15.04.2022  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 31.01.1977 - Amerika Birleşik Devletleri)

» Sinemalar ve Seanslar
Türkçe Dublaj,  

Moustapha Akkad
 

 

Çağrı
The Massage

Hz. Muhammed'in destansı hayatını anlatan film islamiyetin doğuşunu da gözler önüne seriyor. 6. yüzyılda şehrin ileri gelenlerinin Mekke’yi köleliğin, alkol ve uyuşturucu gibi maddelerin pençesinde yönettiği rivayet ediliyor. Böyle düzensiz bir zamanda, Hz. Cebrail tarafından ziyaret edilen Muhammed insanları tek bir Tanrı’ya tapmaya davet ediyor ve hükmedenlerin vahşi metotlarına karşı çıkıyor. Muhammed’in Allah’ın elçisi olduğu, Allah’tan başka tanrı olmadığı haberi yayılıyor.
This epic historical drama chronicles the life and times of Prophet Muhammad and serves as an introduction to early Islamic history.

 

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 1977
Tarz * : Drama History
Süre : 177 dakika
Ülke : Lübnan Kuveyt Fas Birleşik Krallık
Yerli/Yabancı : Yabancı
Yönetim : Moustapha Akkad
Senaryo : H.A.L. Craig, Tewfik El-Hakim, A.B.J. El-Sahhar, A.B. Rahman El-Sharkawi, M. A. Maher.
Müzik : Maurice Jarre
Görüntü Yönetimi : Jack Hildyard
Kurgu : John Bloom
Sanat Yönetimi : Norman Dorme, Abdel Monem Shokry.
Oyuncular : Anthony Quinn, Irene Papas, Michael Ansara, Johnny Sekka, Michael Forest, Garrick Hagon, Damien Thomas, André Morell, Martin Benson, Robert Brown, Rosalie Crutchley, Bruno Barnabe, Neville Jason, John Bennett, Donald Burton, Earl Cameron, George Camiller, Nicholas Amer, Ronald Chenery, Michael Godfrey, John Humphry, Ewen Solon, Wolfe Morris, Ronald Leigh-Hunt Leonard Trolley, Gerard Hely, Habib Ageli.
Yapımcı Firma : Filmco International Productions (Moustapha Akkad Ortak yapımcılar: Harold Buck, Mohammad Sanousi)
İthalatçı Firma : Pinema
Dağıtımcı Firma : Pinema
Sınıflandırma : 6+
Editör : (8/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları

Mesafeli Satış Sözleşmesi | Teslimat ve İade Şartları | Gizlilik Politikası

© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır