Haftanın Yeni Filmleri 15.07.2022  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 15.07.2022 - Türkiye)

» Sinemalar ve Seanslar
 Blu-Ray,  

Ahmet Karaağaç
 

 

Külahıma Anlat
Külahıma Anlat

Kahramanmaraş'ta babadan kalma dondurmacı dükkânını ayakta tutmaya çalışan Mehmet Ustanın yaşı ilerlemektedir. Babadan kalma işin devamı için bütün umudunu İstanbul'da tahsilini bitiren oğlu Mert’e bağlamıştır. Mert, dedesinin anlattığı  hikâyelerin etkisinde büyümüş hayalperest biridir. Amacı dedesinin ona anlattığı gibi Maraş dondurmasını bir dünya markası yapmaktır. Bir taraftan da çocukluk aşkı Mine ile evlenip yuva kurmaktır. Bunun için de İstanbul'da setlerde figüranlık yapan arkadaşı MAX ile Hayallerini gerçekleştirmek için Kahramanmaraş’a giderler. Ancak Kahramanmaraş'ta onları bambaşka sürprizler beklemektedir. Bir taraftan Maraş dondurmasını dünyaya duyurmaya çalışan, diğer taraftan Mert'in çocukluk arkadaşı Kamil ve Niyazi ile birlikte dört kafadarın define maceraları ile gönüllerde hoş bir lezzet bırakacak aile komedisi.

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2021
Tarz * : Comedy Family
Süre : 95 dakika
Ülke : Türkiye
Yerli/Yabancı : Yerli
Yönetim : Ahmet Karaağaç
Senaryo : Banu Şentürk
Müzik :
Görüntü Yönetimi : Eren Gürses
Kurgu : Ada Film Evi
Sanat Yönetimi :
Oyuncular : Okan Karacan, Tuğba Özay, Ahmet Dursun, Naci Taşdöğen, Max Bendo, Nalan Olcayalp, Hüseyin Nacar, Bahar Özmert, Zulal Deliağaoğlu, Seval Arun, Zeynep Ocakçıoğlu, Utban Kılıçaslan, Sudenaz Arslantaş.
Yapımcı Firma : EGC Film Yapım (Cüneyt Şentürk)
Dağıtımcı Firma : Özen Film
Sınıflandırma : 6+ 10A
Editör : (2/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları

Mesafeli Satış Sözleşmesi | Teslimat ve İade Şartları | Gizlilik Politikası

© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır