Haftanın Yeni Filmleri 09.09.2022  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 09.09.2022 - Türkiye)

» Sinemalar ve Seanslar
 

Ahmet Kapucu
 

 

Ah be! Birader
Ah be! Birader

Film birbirinden kopmuş ağabey-kardeşin yeniden aile olma çabasını hikayenin merkezine alıyor. Sevdikleri kadınlar tarafından terk edilen iki kardeş yollarının kesişmesi ile yeni bir maceraya atılmak üzeredir. Ali tam bir beyaz yakalıdır. Ali, hayatının en önemli gününde en önemli teklifini yapacakken başına olmadık işler gelir. Önce sevgilisi terk eder, ardından gasp edilir sonra dövülür, evi küle döner ve en sonunda araba çarpar. Şanssızlıkta nirvanaya ulaşan Ali başına gelen her şeyden herkesten intikam almak isteyecektir. Bunun için de hayattaki tek akrabası olan ağabeyi Orhan’dan yardım ister. Orhan gündüzleri tamircilik, geceleri de tahsilatçılık yapan bir ağır ağabeydir. İkili yeniden bir araya geldiğinde artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır. Ali bu macerada hep ayak bağı olurken, Orhan ise kardeşinin kendisine benzememesine çalışır. Ancak macera her ikisinin de istediği gibi gitmeyecektir.

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2022
Tarz * : Comedy Action
Süre : 108 dakika
Ülke : Türkiye
Yerli/Yabancı : Yerli
Yönetim : Ahmet Kapucu
Senaryo : Ahmet Kapucu
Müzik : Toygun Uğur Tosunoğlu
Görüntü Yönetimi : Hulusi Orkun Eser
Kurgu : Ferhat Yuksel
Sanat Yönetimi :
Oyuncular : Sevcan Yaşar, Anil İlter, Ufuk Özkan, Serkan Kuru, Hasan Elmas, Ersin Olgaç, Çetin Altay, Muzaffer Aksoy, Betül Dinçer.
Yapımcı Firma : 2518 Film, Dentsu Turkey. (Engin Kaan Arslan, Hüseyin İnce, Ahmet Kapucu)
Dağıtımcı Firma : CJ ENM
Sınıflandırma : 13+
Editör : (4/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları

Mesafeli Satış Sözleşmesi | Teslimat ve İade Şartları | Gizlilik Politikası

© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır