Haftanın Yeni Filmleri 21.10.2022  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 21.10.2022 - Türkiye)

» Sinemalar ve Seanslar
 

Ömer Faruk Sorak
 

 

Bandırma Füze Kulübü
Bandırma Füze Kulübü

Takvimler 1950'lileri gösterdiğinde uzaya karşı merak ve ilgi üst seviyeye çıkmış, başta Amerika Birleşik Devletleri  ile Sovyetler Birliği olmak üzere Avrupa'dan Asya'ya kadar pek çok ülkede uzay programları başlatılıp bilinmezlerle dolu semanın ötesine geçebilmek için kıyasıya bir mücadeleye girilmişti. Yıl 1957'ye geldiğinde ise  SSCB Sputnik'le uzaya roket gönderen ilk ülke olarak ipi göğüslemiş ardından ABD ikinci olarak tarihe geçmişti. İşte bu yıllarda Bandırma'da yaşayan  liseli gençler ve arkadaşları, Sputnik'ten ilham alarak hayallerini fezaya taşımış, ne uzay programı ne devlet desteği ne de maddi güçleri olmadan imkansızı başarmak için uzaya roket göndermek üzere 'Bandırma Füze Kulübü'nü kurmuşlardı. Ülkemizin yüz akı olan bu gençlerin Türkiye'de küçük bir kasabada engellemeler, zorluklar ve alaylarla başlayan, 'uzay yarışında biz de varız' dememize olanak tanıyan çalışmaları inanılması güç bir başarı öyküsüne dönüşmüştür. Ne yazık ki hak ettiği ilgiyi görmez ve zamanla unutulur.                    

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2022
Tarz * : Drama
Süre : 113 dakika
Ülke : Türkiye
Yerli/Yabancı : Yerli
Yönetim : Ömer Faruk Sorak
Senaryo : Mert Dikmen, Ayberk Olgay, Mustafa Uslu.
Müzik : Yıldıray Gürgen
Görüntü Yönetimi :
Kurgu : Dilber Koyuncu, Mustafa Presheva.
Sanat Yönetimi : Batuhan Sırtlan
Oyuncular : Alina Boz, Deniz Can Aktaş, Erkan Kolçak Köstendil, Asli Bekiroğlu, Görkem Sevindik, Öykü Gürman, Tolga Canbeyli, Bülent Alkış, Altan Erkekli, Nizam Namidar, Ahmet Saraçoğlu, Gokhan Yıkılkan, Bahtiyar Engin, Atay Yıldız, Kayra Orta, Mustafa Konak, Jerrod Weston, Emre Yılmaz.
Yapımcı Firma : Dijital Sanatlar, İstanbul Sinemacılık (Mustafa Uslu)
Dağıtımcı Firma : CGVMars
Sınıflandırma : 6A
Editör : (6/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları

Mesafeli Satış Sözleşmesi | Teslimat ve İade Şartları | Gizlilik Politikası

© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır