Haftanın Yeni Filmleri 12.05.2023  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 12.10.2022 - Belçika)

» Sinemalar ve Seanslar
 

Louis Garrel
 

 

Masum
L'Innocent
The Innocent

Abel, altmış yaşındaki annesinin hapishanede mahkûm bir adamla evlenmeye karar verdiğini öğrendiğinde kızar, endişelenir ve annesini korumak amacıyla elinden geleni yapmaya karar verir. Fakat yeni üvey babası Michel ile tanıştığında hayata ve gerçeklere bakışını değiştirmesi gerektiğini anlar. Ünlü Fransız oyuncu Louis Garrel’in yönettiği, hem aksiyon hem komedi öğeleri taşıyan bu sıcak aile dramı, 2022 Cannes Film Festivali’nde yarışma dışı gösterildi. Louis Garrel, bu filmi, yirmi yıl kadar hapishanelerde tiyatro atölyeleri yapan annesinden esinlenerek tasarladı: “Bu hikâyenin çıkış noktası, annemin gerçek hikâyesi. Annem hapishanede evlendi, ben de üvey babamla gayet iyi anlaştım ve böylece hiç bilmediğim bir dünyanın kapıları bana açılmış oldu.”
Part crime thriller, part family farce, Louis Garrel's THE INNOCENT shows with panache and pathos the dangerous lengths two men go, and the outlandish lies they tell, for the women they love. Garrel stars as Abel, a museum educator and widower whose mother, Sylvie (Anouk Grinberg), marries Michel (Roschdy Zem), one of her drama pupils in the local penitentiary. Once on parole Michel attempts to start a legitimate life for Sylvie's sake but soon reverts to his old ways, with the suspicious Abel continually -- and ineptly -- spying on his step-father until roped into one of the ex-con's schemes. Complicating matters is Clémence (Noémie Merlant), the brazen coworker who convinces Abel to break out of his emotional and romantic shell by taking part in Michel's planned heist. Directing from his own screenplay (as co-written by Tanguy Viel and Naïla Guiguet), Garrel explores the comedic results of playacting's intrusion into real life, as well as real life's comedic tendency to transform us into what we never thought we could be, but perhaps always were.

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2022
Tarz * : Drama Crime
Süre : 99 dakika
Ülke : Fransa
Yerli/Yabancı : Yabancı
Yönetim : Louis Garrel
Senaryo : Louis Garrel, Tanguy Viel, Naïla Guiguet.
Müzik : Grégoire Hetzel
Görüntü Yönetimi : Julien Poupard
Kurgu : Pierre Deschamps
Sanat Yönetimi : Anna Prat
Oyuncular : Louis Garrel, Roschdy Zem, Noémie Merlant, Anouk Grinberg, Jean-Claude Pautot, Yanisse Kebbab, Léa Wiazemsky, Manda Touré, Olga Amelchenko, Romain Blachier, Zorah Ait Maten, Jean-Claude Bolle-Reddat, Joséphine Caraballo, Véronique Kapoyan, Florent Masarin, Franck Gonzales, Jean-Mickaël Bricard, Sylvain Longo, René Palomba, Pascal Sighrouchni, Laëtitia Clément.
Yapımcı Firma : Les Films des Tournelles, Arte France Cinéma, Auvergne Rhône-Alpes Cinéma.
İthalatçı Firma : Bir Film
Dağıtımcı Firma : BS Dağıtım
Sınıflandırma : 13+
Editör : (6/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları

Mesafeli Satış Sözleşmesi | Teslimat ve İade Şartları | Gizlilik Politikası

© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır