Haftanın Yeni Filmleri 13.10.2023  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 13.10.2023 - Türkiye)

» Sinemalar ve Seanslar
 

Bekir Bülbül
 

 

Bir Tutam Karanfil
Bir Tutam Karanfil
Cloves & Carnations

Güneydoğu Anadolu’nun karlı ve ıssız yolları… Günümüz… Yaşlı bir mülteci olan Musa, karısının cenazesini ülkesine götürüp defnetmek niyetindedir. Çünkü ölmeden önce karısına bu sözü vermiştir. Bırakacak kimsesi olmadığı için torunu Halime’yi de yanına almak zorunda kalır. Halime yaşadığı vahşetten dolayı konuşma yetisini kaybetmiş küçük bir kızdır. Musa yeterli parası olmadığı için bu yolculuğu otostopla halletmek ister fakat yolda kalırlar. Otobüsler ve kamyonlar tabutla gezen bu iki mülteciyi araçlarına almak istemez. Yola mecburen yayan devam etmek zorunda kalırlar. Fakat tabut sürüklenmelere ve yol koşullarına daha fazla dayanamaz. Zamanla çatlamaya ve kırılmaya başlar. Bundan sonrası için cenazeyi bir karton kutu ile taşımak zorunda kalacaklardır. Savaşın halen hüküm sürdüğü topraklara geri dönmek istemeyen Halime ve özlemini çektiği ülkesine bir an önce kavuşmak arzusuyla yanıp tutuşan Musa… Ve her ikisinin de ortak sevgi bağı olan merhum… Yolculukları boyunca hayata tutunma çabaları ve bu cenazeyi taşıma gayretleri, aralarındaki buzun zamanla erimesine neden olacak ve birbirlerine daha sıkı bağlanmalarını sağlayacaktır.
In South Eastern Anatolia Musa carries the corpse of deceased wife to the homeland with granddaughter. They face difficulties as they get closer to a country at war, they get caught up by the police they separate in different destinations.

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2022
Tarz * : Drama
Süre : 134 dakika
Ülke : Türkiye
Yerli/Yabancı : Yerli
Yönetim : Bekir Bülbül
Senaryo : Büşra Bülbül, Bekir Bülbül.
Müzik :
Görüntü Yönetimi : Barış Aygen
Kurgu : Sabri Eren Öztürk, Bekir Bülbül.
Sanat Yönetimi : Osman Çankırılı
Oyuncular : Serkan Bilgi, Emine Çiftçi, Bahadır Efe, Fırat Kaymak, Tahsin Lale, Demir Parscan, Selçuk Şimşek, Yiğit Efe Yazar, Şam Şerif Zeydan.
Yapımcı Firma : Sügi Sinema (Halil Kardaş, Büşra Bülbül)
Dağıtımcı Firma : Bir Film
Sınıflandırma : 10+ 13A
Editör : (6/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları

Mesafeli Satış Sözleşmesi | Teslimat ve İade Şartları | Gizlilik Politikası

© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır