Haftanın Yeni Filmleri 13.10.2023  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 13.10.2023 - Türkiye)

» Sinemalar ve Seanslar
 

Cenk Yaz
 

 

Zübeyde
Zübeyde: Analar ve Oğullar
Zübeyde: Moms & Sons

Film, Osmanlı’nın son dönemlerinde karışıklık içindeki Selanik’te başlamakta ve Cumhuriyet’in ilanına kadar olan süreci yansıtmaktadır. Filmin ana teması, “Kahraman doğulur mu yoksa yetiştirilir mi?” sorusunu ele almaktadır. Film, hakkında pek bilgi sahibi olmadığımız Zübeyde Hanım’ın, savaşlar, salgın hastalıklar, göçler ve yokluk içinde altı çocuğundan dördünü ve eşini kaybederken ‘Mustafa’sını nasıl yetiştirdiğini beyaz perdeye taşıyor. Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü bize hediye eden Zübeyde Hanım’ın ‘Sarı Paşa’sı ile yaşadığı çatışmaların, onun uğruna verdiği mücadelenin, dirayetinin ve cesaretinin anlatıldığı film, Cumhuriyet’in 100. yılına da bir armağan olarak sunuluyor.
The life of Zübeyde Hanım, the mother of Mustafa Kemal Atatürk, one of the important female figures in Turkish history, is brought to the silver screen.

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2023
Tarz * : Drama Biography
Süre : 100 dakika
Ülke : Türkiye
Yerli/Yabancı : Yerli
Yönetim : Cenk Yaz
Senaryo : Murat Arslan
Müzik : Abdurrahman Tarıkçı
Görüntü Yönetimi : Ersan Çapan
Kurgu : Cenk Yaz
Sanat Yönetimi : Nilay Tokgöz
Oyuncular : Wilma Elles, Aslıhan Güner, Emre Kınay, Alican Yücesoy, Sitare Akbaş, Turgay Tanülkü, Devrim Nas, Ayberk Aladar, Ulviye Karaca, Emre Zengin, Ece Baykal.
Yapımcı Firma : ICNN Yapım (Hüseyin Alper Tosun, Nuri Yıldırım)
Dağıtımcı Firma : CJ Enm
Sınıflandırma : 6+
Editör : (6/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları

Mesafeli Satış Sözleşmesi | Teslimat ve İade Şartları | Gizlilik Politikası

© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır