Haftanın Yeni Filmleri 12.01.2024  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 12.01.2024 - Türkiye)

» Sinemalar ve Seanslar
 

Deniz Enyüksek
 

 

3391 Kilometre
3391 Kilometre

Bu hikaye, uzak bir ilişkinin hikayesi! Birbirlerini görmeden ve duymadan, aylar boyunca gece gündüz konuşan; birbirlerine bu kadar uzak, ama bir o kadar da yakın olan; aralarına giren onca kilometreye rağmen birbirlerine aşık iki insanın hikayesi! Film, bir uzak mesafe aşkının hikâyesini anlatıyor. İzmir, on sekiz yaşında; ismini aldığı güzide şehrimiz İzmir’de yaşayan bir genç... Bir gece aldığı bir mesajla hayatına Ege girer ve her şey bir anda değişir. İzleyiciyi Fransa ve Türkiye arasında, tam 3391 kilometrelik mesafelik bir aşka tanık eden film, birbirlerini görmeden ve duymadan, aylar boyunca gece gündüz konuşan; birbirlerine bu kadar uzak ama bir o kadar da yakın olan iki insanın hikâyesini konu alıyor. Gençlerin heyecanla beklediği filmin ‘3391kmfilm’ adlı sosyal medya hesabına on binlerce yorum yapıldı. Kitabın hayranları da hikâyenin her ayrıntısına hâkim; öyle ki filmin çekimleri sırasında hayranların yoğun baskı ve yorumlarıyla senaryoda olmayan ama kitapta var olan pek çok ayrıntı eklendi. Mantar pano, ışıklı battaniye, Uçak adındaki kedi gibi birçok unsur hikâyenin sıkı hayranları için filmde yerini aldı.

This story is the story of a distant relationship! Talking day and night for months without seeing or hearing each other; so far from each other, yet so close; The story of two people who fall in love with each other despite all the miles between them!

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2023
Tarz * : Youth Drama
Süre : 110 dakika
Ülke : Türkiye
Yerli/Yabancı : Yerli
Yönetim : Deniz Enyüksek
Senaryo : Fulya Özcan
Müzik : Burak Aybars
Görüntü Yönetimi : Mert Tünay
Kurgu : Nurhan Bilek
Sanat Yönetimi : Ayberk Dorukhan Erdoğdu
Oyuncular : Deniz Pınar Ak, Ahmet Haktan Zavlak.
Yapımcı Firma : Otto Entertainment, Böcek Films Entertainment (Melih Dinçer)
Dağıtımcı Firma : A90 Pictures
Sınıflandırma : 10+
Editör : (5/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları

Mesafeli Satış Sözleşmesi | Teslimat ve İade Şartları | Gizlilik Politikası

© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır