Haftanın Yeni Filmleri 26.01.2024  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 10.11.2023 - Birleşik Krallık)

» Sinemalar ve Seanslar
 

Kristoffer Borgli
 

 

Rüya Senaryo
Dream Scenario

Başrolünde ünlü oyuncu Nicolas Cage’in Paul Matthews karakterini canlandırdığı film, sıradan bir adamın hayatının milyonlarca yabancının kendisini rüyalarında görmeye başlamasıyla altüst oluşunu eğlenceli bir dille anlatıyor. Bir koca, baba, başarısız bir üniversite profesörü olan Paul Matthews, başkalarının rüyalarında rastgele görünmeye başladıktan sonra dünyanın en ünlü insanı olur. Önce kızının, sonra eski bir kız arkadaşının, ardından öğrencilerinin, sonra da neredeyse gezegendeki herkesin rüyasına giren Paul, kendini en çılgın hayallerinin bile ötesinde tanınan, kutlanan ve arzulanan biri olarak bulur. Ancak gece gösterileri kabusa dönüştüğünde, Paul yeni kazandığı bu şöhreti doğru yönlendirmeyi öğrenmek zorunda kalır.
Hapless family man Paul Matthews (Nicolas Cage) finds his life turned upside down when millions of strangers suddenly start seeing him in their dreams.  But when his nighttime appearances take a nightmarish turn, Paul is forced to navigate his newfound stardom, in this wickedly entertaining comedy from writer-director Kristoffer Borgli (Sick of Myself) and producer Ari Aster.

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2023
Tarz * : Comedy Horror
Süre : 102 dakika
Ülke : Birleşik Krallık
Yerli/Yabancı : Yabancı
Yönetim : Kristoffer Borgli
Senaryo : Kristoffer Borgli
Müzik : Owen Pallett
Görüntü Yönetimi : Benjamin Loeb
Kurgu : Kristoffer Borgli
Sanat Yönetimi : John O'Regan
Oyuncular : Lily Bird, Nicolas Cage, Julianne Nicholson, Jessica Clement, Star Slade, David Klein, Kaleb Horn, Liz Adjei, Paula Boudreau, Marnie McPhail, Noah Lamanna, Tim Meadows, Dylan Baker, Maev Beaty, Marc Coppola, Krista Bridges, Conrad Coates, Marnie Brunton, Nneka Elliott, Jeremy Levick, Jim Armstrong, Ben Steele Caldwell, Agape Mngomezulu, Stephen R. Hart, Leah Stanley, Sofia Banzhaf.
Yapımcı Firma : A24, Square Peg.
İthalatçı Firma : The Moment Entertainment/TME
Dağıtımcı Firma : TME Films
Sınıflandırma : 16+
Editör : (6/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları

Mesafeli Satış Sözleşmesi | Teslimat ve İade Şartları | Gizlilik Politikası

© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır