Ahmet Hakan'ın 11.1.2014 tarihinde Hürriyet gazetesinde yayımlanan yazısının tamamı.


Cüneyt Arkın

12.01.2014 23:01

Ahmet Hakan, Cüneyt Arkın'dan kaçamadı!..

Geçtiğimiz günlerde yaşamını yitiren oyuncu Süheyl Eğriboz'un ardından gazeteci Ahmet Hakan gazetesindeki köşesinde bir yazı kaleme aldı. Ahmet Hakan, Süheyl Eğriboz ile ilgili yazının bir bölümünde Eğriboz için: 'Dayağı o yerdi, parayı Cüneyt kazanırdı... Tıpkı milletimiz gibi...' dedi.

Bunun üzerine Türk sinemasının en önemli oyuncularından Cüneyt Arkın, Ahmet Hakan'ın yazısına cevaben bir yazı kaleme aldı. Yeşilçam'dan, döneminin aktif sinemacılarından ve günümüzün kıymet bilmeyen insanlarının vefasızlığından yakınan Arkın, Ahmet Hakan'ın yazılarından çok şey öğrendiğini ama Süheyl Eğriboz ile ilgili yazısının kendisini şaşırttığını dile getirdi.

İşte Cüneyt Arkın'ın 12.1.2014'te kaleme aldığı, basında yayımlanmamış o yazısı:

"Cüneyt Arkın'ın feryadı
Sevgili Ahmet Hakan'ın yazılarını dikkatle, taktirle, beğenerek ve çok şey öğrenerek okuyorum.
11 Ocak 2014 günü köşesinde yazdığı ''Süheyl Eğriboz için birkaç söz'' başlıklı yazısında şöyle bir cümle kullanmış. ''Dayağı o yerdi, parayı Cüneyt kazanırdı... Tıpkı milletimiz gibi...''
''Tıpkı milletimiz gibi'' cümlesini bütün iyi niyetimle anlamaya çalıştım. Güzel milletimi ben dövmediğime göre; Büyük Atatürk'ten bu yana gelen tüm siyasetçilerin, hükümetlerin cahil bıraktıkları o vefalı Türk milletini dövdükleri sonucunu çıkardım. 

Sevgili Hakan,
Benim kuşağım para ve şöhretin ne olduğunu bilmedi. Önem de vermedi. Arabeskçiler film başına 5-10 milyon TL. alırken ben o tehlikeli filmler için 200-250 bin TL. alıyordum. 
Sadece macera, tarihi filmler değil, düz aşk ve romantik filmlerde de patronların ihtiraslarına rağmen rol çıkarıyor, iş buluyordum. 
Ama Türk sinemasını var edenlerden Orhan Günşiray, akçiğer hastalığında sigorta hastanesinde üç kişilik televizyonsuz bir oda da yattı. Eşref Kolçak'ın feryatlarından haberiniz vardır. Kanser hastası Hüseyin Peyda'yı İzmir'in sefil bir han odasında terk edilmiş bulduk. Kadir Savun, Erol Taş, yalnız acılar içinde öldüler. Diyeceğim sevgili Hakan, bizim meslekte her şey göründüğü gibi, gül bahçesi değildir. 75 yaşındayım, hala filmlerde aldığım darbelerin hastalıklarıyla uğraşıyorum."

« Önceki Haberi Oku  | Sonraki Haberi Oku »

 

* Bu sayfada yeralan haber Antrakt Sinema Haber Ajansı tarafından yayınlanmıştır. İçerik tamamen özgündür. İzinsiz kopyalanamaz.

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları

Mesafeli Satış Sözleşmesi | Teslimat ve İade Şartları | Gizlilik Politikası

© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır