19.10.2010 11:10

Kar Beyaz'dan basın açıklaması

Dünya prömiyerini Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde yapan, fotoğraf sanatçısı Selim Güneş'in ilk sinema filmi olan Kar Beyaz'ın yapım şirketi Ağustos Film, son günlerde basın yayın organlarında filmin müzikleriyle ilgili yazılara ve suçlamalara yönelik bir basın açıklaması yaptı. Bazı basın yayın organlarında filmin müziklerinin Uğur Işık tarafından yapılmasına rağmen bu sanatçıdan hiç bahsedilmemesi onun yerine müzikçi olarak Mircan Kaya'nın adının geçtiği idda edildi. Söz yazarı, şarkıcı ve müzisyen Mircan Kaya Kar Beyaz filminin müzikleriyle 47. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde en iyi müzik ödülünün sahibi olmuştu. Konu ile ilgili Ağustos Film'den yapılan açıklama şöyle:

"18.10.2010 tarihinde Habertürk gazetesinde yayımlanan ve Habertürk adlı televizyon kanalında Akşam Raporu programda zikredilen sözler üzerine şirketimizin açıklaması:

2008 yılında prodüksiyonuna başladığımız Kar Beyaz isimli filmin müzikleriyle ilgili olarak filmimizin yönetmeni olan fotoğraf sanatçısı sayın Selim Güneş’in tercihi üzerine şirketimiz sayın Mircan Kaya ile anlaşmıştır. Filmin bütün müzik üretim koordinasyonu ve müziklerin filmle bütünleşmesi adına yaşanan sanatsal yolculuğu sayın Mircan Kaya tarafından yürütülmüştür. Bu sürece katkı yapan bütün sanatçıların isimleri ve yaptıkları katkılar filmin jeneriğinde ve afişlerinde zikredilmiştir. Dolayısıyla yukarıda belirtilen tarihlerde yapılan yayınların gerçekler ile hiçbir alakası yoktur. Şirketimiz söz konusu yayınlarda tarafımızı ve filmimizi töhmet altında bırakan ve karalamaya çalışan kişiler ve bu mesnetsiz suçlamalara imkan sağlayan yayıncı kuruluşlar hakkında her türlü hukuk yolunu kullanacaktır. Şirketimiz filmimizin müziklerinin yaratılmasını sağlayan sayın Mircan Kaya’nın da haklarını sonuna kadar savunacaktır.
 
Ayrıca sözü geçen yayınlarda Murat Bardakçı'nın sarf ettiği "benim vergimle hiç kimsenin seyretmediği filmleri çevirdiğini iddia eden yönetmenin para kazanmaya hakkı yoktur", "Film desteği, film yapıyorum bilmem ne, laf. Türkiye'de, özellikle film yarışmalarında, belli bir ideolojinin ve gruplardan birisi değilseniz ödül mödül alamazsınız, mesele budur" ve benzeri hakaretamiz sözlerini kınıyor ve yıllardır beklediği sıçramayı son dönemde yapan ve dünya çapında her geçen gün kendinden daha fazla söz ettiren Türk Sineması, büyük emekler ile Antalya Belediyesi tarafından düzenlenen Antalya Film Festivali, bu sene sayın Kadir İnanır başkanlığında görev alan değerli Jüri Üyeleri, destekleri ile Türk Sinemasının gelişimine katkıda bulunan Kültür Bakanlığı ve en önemlisi sinema severler aleyhine bu ifadeleri kullanan kimselerin sanata olan saygısızlık seviyelerinin değerlendirilmesini kamuoyuna bırakıyoruz.
Kamuoyuna saygılarımızla bildiririz...
 Ağustos Film"

« Önceki Haberi Oku  | Sonraki Haberi Oku »

 

* Bu sayfada yeralan haber Antrakt Sinema Haber Ajansı tarafından yayınlanmıştır. İçerik tamamen özgündür. İzinsiz kopyalanamaz.

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları

Mesafeli Satış Sözleşmesi | Teslimat ve İade Şartları | Gizlilik Politikası

© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır