Haftanın Yeni Filmleri 06.02.2015  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 25.12.2014 - Amerika Birleşik Devletleri)

» Sinemalar ve Seanslar
 

Ava DuVernay
 

 

Özgürlük Yürüyüşü
Selma
1965 yılında Alabama’nın Selma kentinden eyalet başkentine giden 87 kilometrelik yolda, tarihe geçen üç protesto yürüyüşü yapıldı. Martin Luther King Jr. öncülüğündeki bu yürüyüşler kamuoyunu ateşledi ve A.B.D. Başkanı Johnson’ın Oy Hakkı Kanunu’nu çıkarmasını sağladı. Film, direnişin filizlenip dev bir insan hakları savaşına dönüştüğü tehlikelerle ve baskılarla dolu üç aylık sürece odaklanıyor.
Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2014
Tür * : Biography Drama History
Süre : 128 dakika
Ülke : İngiltere Amerika Birleşik Devletleri
Yerli/Yabancı : Yabancı
Yönetim : Ava DuVernay
Senaryo : Paul Webb
Müzik : Jason Moran
Görüntü Yönetimi : Bradford Young
Kurgu : Spencer Averick
Sanat Yönetimi : Kim Jennings
Oyuncular : David Oyelowo, Carmen Ejogo, Oprah Winfrey, Tim Roth, Giovanni Ribisi, Alessandro Nivola, Martin Sheen, Cuba Gooding Jr., Dylan Baker, Tom Wilkinson, Tessa Thompson, Common, Lorraine Toussaint, Niecy Nash, Keith Stanfield, Wendell Pierce, Ruben Santiago-Hudson, Andre Holland, Jeremy Strong, Stephan James, Haviland Stillwell, Corey Reynolds, Nigel Thatch, Yamanee Coleman, Omar J. Dorsey, E. Roger Mitchell, Colman Domingo, Trai Byers, John Archer Lundgren, Charity Jordan.
Yapımcı Firma : Cloud Eight Films, Celador Films, Harpo Films, Pathe, Plan B Entertainment.
İthalatçı Firma : Fabula Films
Dağıtımcı Firma : M3 Film
Sınıflandırma :
Editör : (6/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları

Mesafeli Satış Sözleşmesi | Gizlilik Politikası

© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır