Haftanın Yeni Filmleri 21.06.2019  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 21.06.2019 - Türkiye)

» Sinemalar ve Seanslar
 Blu-Ray,  

Mehmet Gün
 

 

Güller
Güller

1990'lı yılların sonuydu. Türkiye siyasi olarak en kırılgan dönemlerinden birinden geçiyordu. Yasaklar... tutuklamalar...soruşturmalar... Türk tarihine post modern darbe olarak geçen bu süreç Anadolu'nun küçük köyünde nasıl yaşanıyordu? Uzun metraj Güller filmi, bu karanlık dönemi 12 yaşındaki Ali Osman'ın gözünden anlatıyor. Ali Osman, köylü bir ailenin şehirde yatılı okuyan başarılı ama kekeme ve utangaç bir çocuğudur. 28 Şubat sürecinin yaşandığı yılın yaz başlangıcında yurtları erken tatile girmiştir. Hem köyden hem yurttan arkadaşı olan Serdar ile köye dönmek üzere yola çıkarlar. Yolda, platonik olarak aşık olduğu Güller'in köy ilkokulunda öğretmen olan babası hakkında da soruşturma açıldığını öğrenir. Aile bu yüzden köyden taşınma hazırlıklarına başlamıştır. Ali Osman, post modern darbe, tutuklamalar, baskıları zihninde bir yere oturtamaz. Sevdiğini söyleyemeden ya Güller köyden giderse? Ya onu bir daha göremezse? Onu endişelendiren tek şey budur. Mehmet Gün'ün ilk uzun metraj sinema filmi olan Güller, Ali Osman'ın etrafında bu süreçte köyde olup bitenleri, Ali Osman'ın çevresiyle özellikle de bilge kişilikli dedesi ile olan ilişkilerini ve ergenlik dönemi sıkıntılarını yalın bir sinema diliyle anlatıyor.

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2018
Tarz * : Drama
Süre : 93 dakika
Ülke : Türkiye
Yerli/Yabancı : Yerli
Yönetim : Mehmet Gün
Senaryo : Murat Bozkurt, Serdar Arslan, Ercan Egenekon.
Müzik : Gökhan Tamir
Görüntü Yönetimi :
Kurgu : Yağız Mehdiabbas
Sanat Yönetimi : Nagehan Duman
Oyuncular : Emirhan Can Ala, İbrahim Kalkan, Deniz Oral, Nail Demir, Ilgım İpekçi, Mehmet Kefli.
Yapımcı Firma : İrisanka Film Yapım, Cinemed (Mehmet Gün)
Dağıtımcı Firma : Derin Film
Sınıflandırma : Genel
Editör : (4/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları

Mesafeli Satış Sözleşmesi | Teslimat ve İade Şartları | Gizlilik Politikası

© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır