Haftanın Yeni Filmleri 06.09.2019  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 13.09.2019 - Türkiye)

» Sinemalar ve Seanslar
 

Mehmet Tanrısever
 

 

Bozkır
Bozkır: Kuşlara Bak Kuşlara

Konya’nın Bozkır ilçesinde yaşayan vesilah çerçiliğiyle hayatlarını kazanan Abdullah ile Çolak Ziya için mertlik, namus ve şeref her şeyden önce gelir. Abdullah, arkadaşı Çolak Ziya ile zıt karakterlerde olsa da arkadaşlıkları ve ortaklıkları uzun yıllara dayanır. Abdullah sıkı çalışmış ve hayalini kurduğu atı almıştır. Şimdi sırada gönül düşürdüğü sözlüsü Emine ile evlenmek ve mutlu bir hayat kurmak vardır. Çolak Ziya ise günlük yaşar, evlenerek yuva kurma gibi bir derdi olmaksızın, amacı sadece kazandığı paraları helal haram gözetmeden harcayarak keyif sürmektir. Bir gün Abdullah ile Çolak Ziya’nın yolları Abdullah’ın asker arkadaşı Testici Bekir’in evine düşer. Testici Bekir o esnada evde değildir. Eşi Süheyla, gelen misafirlere ayran ikram eder. Bir anlık boşluğu fırsat bilen Çolak Ziya, Süheyla’ya tacizde bulunur. Abdullah’ın yetişmesiyle Çolak Ziya kaçar. Abdullah kovalar. Bozkır’ın ıssız tepelerinde Abdullah, Çolak Ziya’yı yaptığı namussuzluktan ötürü tek kurşunla öldürür. Abdullah, pişmanlık ve öfkeyle suçunu itiraf eder ve adalete teslim olur. Ancak, hapishane ortamındaki zorluklar Abdullah’ın hayatını altüst etmeye yetmiştir. Sözlüsü Emine’ye kavuşabilmek için suçunu adalet önünde bu sefer inkar eden Abdullah, Bozkır kabadayısı Erol Kara’nın suçu üstlenmesiyle serbest kalır. Tekrarhürriyetine kavuşan Abdullah, bu sefer kasabalı tarafından dışlanır. Esasında kasabanın namusunu temizlemiş olan Abdullah, suçu inkar ettiği için, yalan beyanından dolayı artık arkadaş katili muamelesi görür. Abdullah’ın birlikte yaşadığı dul kız kardeşi Ayşe dahi aynı muamele ile komşuları tarafından binbir türlü hakarete uğrar. Abdullah’ın sözlüsü Emine de artık babasının rızasıolmadığını öne sürerek Abdullah’ı terk eder. Suçu üstlenen Erol Kara ise kasabanın namusunu kurtardığı için kahraman olur. Abdullah, yaptığı en büyük hatanın Çolak Ziya’yı öldürmek değil de bunu inkar etmek olduğunu anlar. Hapishaneye döner. Erol Kara ile yüzleşir. Cezasını çeker.

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2019
Tarz * : Drama
Süre : 115 dakika
Ülke : Türkiye
Yerli/Yabancı : Yerli
Yönetim : Mehmet Tanrısever
Senaryo : Mehmet Tanrısever
Müzik : Mehmet Tanrısever, Yıldıray Gürgen.
Görüntü Yönetimi : Mirsad Herovic
Kurgu : Mehmet Tanrısever
Sanat Yönetimi : İsmail Öztürk
Oyuncular : Soydan Soydaş, Ayçın Tuyun, Tarık Tanrısever, Yaşar Alptekin, Engin Yüksel, Halil İbrahim Kalaycı, Aslı Erdemir, Melike Balçık, Süleyman Kabaali, Haldun Boysan, Arzu Budak Yılmaz, Barış Hayta, Mehmet Tanrısever.
Yapımcı Firma : Feza Film (Mehmet Tanrısever)
Dağıtımcı Firma : CJ Entertainment Turkey
Sınıflandırma : 7+ 13A
Editör : (4/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları

Mesafeli Satış Sözleşmesi | Teslimat ve İade Şartları | Gizlilik Politikası

© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır