Haftanın Yeni Filmleri 01.11.2019  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 01.11.2019 - Türkiye)

» Sinemalar ve Seanslar
 

Cengiz Özkarabekir
 

 

Merhaba Güzel Vatanım
Merhaba Güzel Vatanım

Nazım Hikmet (Yetkin Dikinciler) ve Ahmet Ümit'in (Serkan Altıntaş) farklı dönemlerdeki çalkantılı hayat hikayeleri ile başlar ve onları Moskova'ya sürükler. Biri tüm dünyaya örnek olan eserler verir, diğeri de onu örnek alarak sanatın ve edebiyatın kurtarıcı yanıyla hem hayatını kurtarır hem de yine dünyada ve memleketinde ünlü bir yazar olur. Film, umudu, hasreti ve edebiyatın sanatın kurtarıcılığını anlatır. Anlatıcı Nazım Hikmet'in (Yetkin Dikinciler) ta kendisidir. Pararlel kurgu ile izleyici 1920'li yıllardan 1986'ya kadar çarpıcı bir gezinti yapar...

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2019
Tarz * : History Drama Biography
Süre : 99 dakika
Ülke : Türkiye
Yerli/Yabancı : Yerli
Yönetim : Cengiz Özkarabekir
Senaryo : Ahmet Ümit
Müzik : Cem Erman
Görüntü Yönetimi : Faik Çayır
Kurgu : S. Eren Şahin
Sanat Yönetimi : Fırat Çete
Oyuncular : Yetkin Dikinciler, Berna Laçin, Levent Üzümcü, Pelin Batu, Serkan Altıntaş, İskender Bağcılar, Alper Türedi, Mehmet Tokat, Umut Beşkırma, Göknur Paslı, Adnan Kürkçü, Kutay Şahin, Ayhan Bozkurt, Edis Atiker, Enes Kava.
Yapımcı Firma : Batı İstanbul Eğitim Kültür Sanat Vakfı (Ahmet Ümit, Cengiz Özkarabekir)
Dağıtımcı Firma : CGVMars
Sınıflandırma : 7+
Editör : (4/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları

Mesafeli Satış Sözleşmesi | Teslimat ve İade Şartları | Gizlilik Politikası

© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır