Haftanın Yeni Filmleri 27.12.2019  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 27.12.2019 - Türkiye)

» Sinemalar ve Seanslar
 

Umut Ertek
 

 

Şuursuz Aşk
Şuursuz Aşk

Doğuştan zihinsel engeli olan Yusuf, siyasetten asla anlamamakla beraber hiç bir siyasi hareketin içinde bulunmamıştır. Tek derdi simit satıp annesine ekmek götürmektir. Bir gün yine her zamanki gibi simit satmaya başlar. Polis devrimci gençleri kovalarken Yusuf’ta o karambolde göz altına alınır. Gözünü açtığında hiçbirşey eskisi gibi olmayacaktır ve hayatı bambaşka bir hal alacaktır. Yoğun dayak ve işkenceli saatlere maruz kalan Yusuf, neredeyse reflekslerinin tamamını kaybetmiştir. Yusuf’un suçsuz olduğu anlaşıldığında artık çok geçtir.

1980, military coup…Very complicated and rough times for the country... The story of a blind but most real love, shrouded in innocence, under the shadow of the military coup…Yusuf is slightly disabled from birth. He doesn’t understand politics, his only goal is to sell baggles at the entrance of the university and bring home bread to his mother.Yusuf gets his share of the chaos caused by the coup, when he opens his eyes the world he knows is no more and his life will turn a different direction. After what he goes through, Yusuf has become almost a half person. He is transferred to a mental rehabilitation clinic of those days. Menekşe has been at this hospital for a long time and she faces the remains of the scars of her past. Yusuf meets Menekşe who undergoes rehab in the same hospital and they both get acquainted unconciously with love, which is an unknown feeling for them and they both get reborn. The story will unfold by showing the power of love which grows under impossible circumstances.There are various patients at the hospital with colorful characters and you are going to witness the sad, real and sometimes hilarious worlds of them. Maybe we’ll feel these worlds in us for a short time.The story of Unconscious Love is not just a movie about love. This project, besides being a psychological movie, gets us to feel the system and realities of those days and takes us on a sad trip in history. Yusuf and Menekşe’s story is like a novel that will bring a lump to our throat... It is the touching story of interrupted people with a realistic narration, inside a circle of love, struggle, loyalty, faithfulness and psychological trauma...

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2019
Tarz * : Drama
Süre : 107 dakika
Ülke : Türkiye
Yerli/Yabancı : Yerli
Yönetim : Umut Ertek
Senaryo : Umut Ertek
Müzik : Yıldıray Gürgen
Görüntü Yönetimi : Sami Saydan
Kurgu : Sait Ali Demir
Sanat Yönetimi : Sedat Pala
Oyuncular : İsmail Hacıoğlu, Ebru Şahin, Nazan Kesal, Burcu Kara, Ayşen Batıgün, Ruhi Sarı, Tuncer Salman, Emir Benderlioğlu, Halit Karaata, Ali Buhara Mete, Şekip Taşpınar, Erdal Ayna, Volga Sorgu, Seher Terzi, Aslı Hür, Egemen Duman, Demet Oran.
Yapımcı Firma : Şeddadi Yapım (Orhan Şeddatlı)
Dağıtımcı Firma : CGVMars
Sınıflandırma : 16+
Editör : (3/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları

Mesafeli Satış Sözleşmesi | Teslimat ve İade Şartları | Gizlilik Politikası

© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır