Haftanın Yeni Filmleri 01.01.2020  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 01.01.2020 - Türkiye)

» Sinemalar ve Seanslar
 

Selçuk Aydemir
 

 

Baba Parası
Baba Parası

Bir zengin bir fakir, bir siyahi, bir beyaz, bir profesör, bir cahil, bir köylü, bir şehirli, bir Hıristiyan, bir Müslümankardeş olabilir mi? Eğer yakın zamanda ölen, ülkenin en zengin insanının gayri meşru çocukları ve yasal varisleri olduklarını öğrenirlerse neden olmasın… Para herkesi birleştirebilir. Konu kadın olduğunda yer yüzünün en hümanist insanı olan öz babaları din, dil, ırk ,mezhep, sosyal statü hatta güzellik,çirkinlik ayrımı yapmamış ve ölünce arkasında büyük bir miras bırakmıştır. İlk defa bir araya gelen kardeşler o kadar çeşitlidir ki görüntüleri birbirinden çok farklıdır. Kendilerine düşen payı almak için bekleyen kardeşler ikinci büyük şoku yaşarlar. Mirasın tamamına içlerinden sadece birisi sahip olabilecektir “en kötü olanı”.  Ortada babasının mirasını koyduğu dev bir kasa vardır ve bu kasanın şifresini ancak babası gibi aç gözlü, düzenbazacımasızzeki, uçarı çocuk bulabilecektir. Hem de üç günlük kısa bir süre içinde. Şifreyi bulmak için kardeşler arasında kıyasıya yarış başlar. Kardeşler, para için insanın ne kadar ileri gidebileceğinin komedisini sergilerler.

A group of siblings that share nothing but a father come together after the patriarch's death to compete for his fortune. He left a save for his children, but took the password to the grave with him.

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2019
Tarz * : Comedy
Süre : 116 dakika
Ülke : Türkiye
Yerli/Yabancı : Yerli
Yönetim : Selçuk Aydemir
Senaryo : Selçuk Aydemir
Müzik : Gürsoy Tanç
Görüntü Yönetimi : Ferhat Uzundağ
Kurgu : Hüseyin Haluk Arus, Engin Behlül.
Sanat Yönetimi : Meral Efe Yurtseven, Yunus Emre Yurtseven.
Oyuncular : Murat Cemcir, Ahmet Kural, Devrim Yakut, Rasim Öztekin, Yağmur Tanrısevsin, Özgür Emre Yıldırım, Deniz Barut, Demir Karahan, Osman Alkaş, Oya Gürel, Kenan Civiniz.
Yapımcı Firma : TR 40 33 Productions, Sinehane. (Necati Kocabay, Murat Cemcir, Furkan Yeşilnur))
Dağıtımcı Firma : CJ Entertainment Turkey
Sınıflandırma : 10+ 13A
Editör : (5/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları

Mesafeli Satış Sözleşmesi | Teslimat ve İade Şartları | Gizlilik Politikası

© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır