Haftanın Yeni Filmleri 10.07.2020  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 23.10.2019 - Fransa)

» Sinemalar ve Seanslar
 Blu-Ray,  

Olivier Nakache, Éric Toledano.
 

 

Kural Dışı
Hors normes
The Specials

Soluksuz takip edeceğiniz ve sınırları aşan gerçek bir hikayeden uyarlanan Kural Dışı, gidecek bir yeri kalmayan otizmli çocuklara kapısını açmış iki adam ve gönüllü gençlerden oluşan ekiplerinin mücadelesini konu ediniyor. İlk gösterimini 2019 Cannes Film Festivali’nde kapanış filmi olarak yapan, başrollerini Vincent Cassel ve Reda Kateb’in paylaştığı ve ülkemizde çok sevilen Can Dostum filminin yönetmenleri Éric Toledano ve Olivier Nakache’ın son filmleri Kural Dışı, sıra dışı karakterleriyle olağanüstü bir ortaklığın hikayesi.

Film, gidecek bir yeri kalmayan otizmli çocuklara kapısını açmış iki adam ve gönüllü gençlerden oluşan ekiplerinin mücadelesini konu ediniyor. İlk gösterimini 2019 Cannes Film Festivali’nde kapanış filmi olarak yapan, başrollerini Vincent Cassel ve Reda Kateb’in paylaştığı ve ülkemizde çok sevilen Can Dostum filminin yönetmenleri Éric Toledano ve Olivier Nakache’ın son filmleri Kural Dışı, sıradışı karakterleriyle olağanüstü bir ortaklığın hikayesi.

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2019
Tarz * : Comedy Drama
Süre : 114 dakika
Ülke : Fransa Belçika
Yerli/Yabancı : Yabancı
Yönetim : Olivier Nakache, Éric Toledano.
Senaryo : Olivier Nakache, Éric Toledano.
Müzik : Grandbrothers
Görüntü Yönetimi : Antoine Sanier
Kurgu : Dorian Rigal-Ansous
Sanat Yönetimi : Patrick Schmitt
Oyuncular : Vincent Cassel, Reda Kateb, Hélène Vincent, Bryan Mialoundama, Alban Ivanov, Benjamin Lesieur, Marco Locatelli, Catherine Mouchet, Frédéric Pierrot, Suliane Brahim, Lyna Khoudri, Aloïse Sauvage, Djibril Yoni, Ahmed Abdel Laoui, Darren Muselet, Sophie Garric, Christian Benedetti, Pierre Diot, Manda Touré, Pauline Clément, Anne Azoulay, Damien Zanoly, Marine Dupont, Mara Taquin, Fatouma Fofana, Aminata Ba, Sadio Fofana, Karim Mekadmini, Baptiste Perais, Loïc Losange, Suzanne-Marie Gabriell, Hedi Bouchenafa, Thomas Dubois, Esther Wahl, Husky Kihal, Manmathan Basky, Marion Lauvergne, Machita Daly, Julie Alati, Xavier Bloquet, Clémence Boué.
Yapımcı Firma : Belga Productions
İthalatçı Firma : Mars Production
Dağıtımcı Firma : BS Dağıtım
Sınıflandırma : 6+ 10A
Editör : (7/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları

Mesafeli Satış Sözleşmesi | Teslimat ve İade Şartları | Gizlilik Politikası

© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır