Haftanın Yeni Filmleri 25.09.2020  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 24.01.2020 - İngiltere)

» Sinemalar ve Seanslar
 Blu-Ray,  

Armando Iannucci
 

 

David Copperfield'ın Çok Kişisel Hikayesi
The Personal History of David Copperfield

Charles Dickens’ın aynı isimli başyapıtından uyarlanan, başrollerini Dev Patel, Hugh Laurie, Tilda Swinton ve Gwendoline Christie’nin paylaştığı zamana yenik düşmeyen bir hikaye. Kahramanımız David Copperfield karmakarışık bir dünyada kendi yerini bulmaya çalışırken başına gelmedik kalmıyor. Mutsuz çocukluğunun ardından, hikaye anlatıcılığı ve yazarlıktaki yeteneğini keşfeden David’in yolculuğu, şamatalı ve trajik ama her zaman hayat dolu ve renkli bir serüvene dönüşüyor.

An avid Dickens fan, Armando Iannucci (the award-winning writer/director of The Thick of It, In the Loop, Veep and The Death of Stalin) adapts here, alongside frequent collaborator Simon Blackwell, employing his comedic mastery and vivid characterizations to bring to life one of Dickens' most cherished characters in The Personal History of David Copperfield. From birth to infancy, from adolescence to adulthood, the good-hearted David Copperfield is surrounded by kindness, wickedness, poverty and wealth, as he meets an array of remarkable characters in Victorian England. As David sets out to be a writer, in his quest for family, friendship, romance and status, the story of his life is the most seductive tale of all. The film stars Dev Patel in the title role alongside a wealth of British talent including Tilda Swinton, Hugh Laurie, Peter Capaldi, Ben Whishaw and Paul Whitehouse.

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2019
Tarz * : Comedy Drama
Süre : 119 dakika
Ülke : İngiltere Amerika Birşelik Devletleri
Yerli/Yabancı : Yabancı
Yönetim : Armando Iannucci
Senaryo : Simon Blackwell, Armando Iannucci.
Müzik : Christopher Willis
Görüntü Yönetimi : Zac Nicholson
Kurgu : Mick Audsley, Peter Lambert.
Sanat Yönetimi : Thomas Goodwin, Polly Stevens, Dominique Law.
Oyuncular : Fisayo Akinade, Nikki Amuka-Bird, Albie Atkinson, Aneurin Barnard, Tuwaine Barrett, Nigel Betts, Ruby Bentall, Darren Boyd, Peter Capaldi, Gwendoline Christie, Morfydd Clark, Daisy May Cooper, Matthew Cottle, Faisal Dacosta, Glen Davies, James Eeles, Rosalind Eleazar, Daniel Fearn.
Yapımcı Firma : Film 4, FilmNation Entertainment, Searchlight Pictures.
İthalatçı Firma : Bir Film
Dağıtımcı Firma : Bir Film
Sınıflandırma : 6+
Editör : (6/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları

Mesafeli Satış Sözleşmesi | Teslimat ve İade Şartları | Gizlilik Politikası

© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır