Haftanın Yeni Filmleri 16.10.2020  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 03.11.1999 - Fransa)

» Sinemalar ve Seanslar
 Blu-Ray,  

David Lynch
 

 

Straight'in Hikayesi
The Straight Story

Alvin Straight, artık çeşitli sağlık sorunları yaşayan, 73 yaşında sıradan bir adamdır. Kalbi tekler, şeker hastasıdır ve yürümekte dahi zorlanır. Küçük bir kasabada, kızıyla beraber yaşar. Bir gün, 10 yıldır küs olduğu abisi Lyle’ın kalp krizi geçirdiğini öğrenir. Bu uzun kırgınlığın artık son bulması için 510 kilometrelik yolu, araba kullanamadığı için çim biçme makinesiyle gitmeye karar verir. Alvin, abisine ulaşmak için çıktığı yolda birbirinden farklı insanla tanışır.

An old man makes a long journey by lawnmower to mend his relationship with an ill brother.

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 1999
Tarz * : Biography Drama
Süre : 112 dakika
Ülke : Fransa İngiltere Amerika Birleşik Devletleri
Yerli/Yabancı : Yabancı
Yönetim : David Lynch
Senaryo : John Roach,Mary Sweeney.
Müzik : Angelo Badalamenti
Görüntü Yönetimi : Freddie Francis
Kurgu : Mary Sweeney
Sanat Yönetimi : Jack Fisk
Oyuncular : Sissy Spacek, Jane Galloway Heitz, Joseph A. Carpenter, Donald Wiegert, Richard Farnsworth, Tracey Maloney, Dan Flannery, Jennifer Edwards-Hughes, Ed Grennan, Jack Walsh, Gil Pearson, Barbara June Patterson, Everett McGill, Anastasia Webb, Matt Guidry, Bill McCallum, Barbara E. Robertson, James Cada, Sally Wingert, Barbara Kingsley, Jim Haun.
Yapımcı Firma : Asymmetrical Productions, Canal+, Channel Four Films, CiBy 2000, Les Films Alain Sarde, StudioCanal, The Picture Factory, The Straight Story Inc..
İthalatçı Firma : Bir Film
Dağıtımcı Firma : BS Dağıtım
Sınıflandırma : 6+ 10A
Editör : (7/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları

Mesafeli Satış Sözleşmesi | Teslimat ve İade Şartları | Gizlilik Politikası

© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır