Haftanın Yeni Filmleri 06.11.2020  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 20.08.2020 - Almanya)

» Sinemalar ve Seanslar
 

Visar Morina
 

 

Yabancı
Exile
Exil

Çalıştığı yerde her gün kötü bir sürprizle karşılaşan Xhafer evinin önünde ölü bir fare bulur ve bunu iş yerinden birinin yapmış olabileceğini düşünür. Bir ilaç firmasında çalışan Xhafer, işe girerken fareler konusundaki hassasiyetini söylemiştir. Gittikçe herkesten şüphelenmeye başlayan Xhafer, Almanya’da yaşayan bir Kosovalı olduğu için iş yerindeki arkadaşları tarafından da ayrımcılığa uğradığını düşünür. Alman olan eşi ona ayrımcılık yapılmadığını, iş arkadaşlarının onu sadece sevmediğini söylese de, Xhafer’i her gün başka bir sürpriz beklemekte ve her gün bir öncekinden daha da zor geçmektedir.

Exil tells the story of a chemical engineer of foreign origin who feels discriminated and bullied at work, plunging him into an identity crisis.

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2020
Tarz * : Drama
Süre : 121 dakika
Ülke : Almanya Belçika Kosova
Yerli/Yabancı : Yabancı
Yönetim : Visar Morina
Senaryo : Visar Morina, Ulrich Köhler.
Müzik : Benedikt Schiefer
Görüntü Yönetimi : Matteo Cocco
Kurgu : Laura Lauzemis, Visar Morina, Hansjörg Weißbrich.
Sanat Yönetimi : Bettina Lessnig
Oyuncular : Misel Maticevic, Sandra Hüller, Rainer Bock, Thomas Mraz, Flonja Kodheli, Victoria Trauttmansdorff, Stephan Grossmann, Uwe Preuss, Nicole Marischka, Daniel Sträßer, Franziska Hartmann, Sybille J. Schedwill, Corinna Kirchhoff, Astrit Kabashi, Anna Lucia Gualano, Ronja Frank, Ben Malina, Getuart Hajrizaj, Ameli Kabashi, Moritz Heidelbach, Nils Hohenhövel, Susanne Bredehöft, Konstantin Lindhorst, Piet Fuchs, Julia Schmitt.
Yapımcı Firma : Komplizen Film, Ikone Studio.
İthalatçı Firma : Filmartı
Dağıtımcı Firma : CJ Entertainment Turkey
Sınıflandırma : 13+
Editör : (6/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları

Mesafeli Satış Sözleşmesi | Teslimat ve İade Şartları | Gizlilik Politikası

© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır