Haftanın Yeni Filmleri 13.11.2020  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 12.11.2020 - Danimarka)

» Sinemalar ve Seanslar
 

Christopher Landon
 

 

Sıra Dışı
Freaky

Happy Death Day serisinin yönetmeni Christopher Landon imzalı Freaky, kendi halinde lise hayatını sürdüren Millie ile kasabaya korku salan bir seri katilin birbirilerinin bedenlerinde uyanmasıyla gelişen olayları konu ediniyor. 17 yaşındaki Millie Kessler, Blissfield Lisesi’nin kana susamış koridorlarında ve popüler grubun acımasızlığında hayatta kalmaya çalışmaktadır. Ama kasabanın kötülüğüyle nam salmış seri katili Butcher’ın en yeni hedefi haline geldiğinde lisedeki son yılı endişelerinin en önemsizi haline gelir. Butcher’ın mistik antika hançeri Millie’yle birbirlerinin bedenlerinde uyanmalarına yol açar. Millie, değişimin kalıcı olmaması ve sonsuza dek orta yaşlı manyağın bedeninde mahkum kalmamak için 24 saat içinde bedenine geri dönmesi gerektiğini öğrenir. Tek sorun, artık Millie tüm şehrin hedefi haline gelmiş büyük bir psikopat gibi görünürken Buthcer da Millie gibi görünmektedir ve kan dökme arzusunu Mezunlar Partisi’ne taşımıştır. Butcher, genç bir kızın bedeninde olmanın Mezunlar Partisi’ndeki küçük bir katliam eğlencesi için kusursuz bir kılıf olduğunu keşfederken, Millie de aşırı uyanık Nyla, mükemmel ötesi Joshua ve aşık olduğu Booker gibi birkaç arkadaşının yardımıyla zamana karşı yarışarak laneti geri çevirmeye çalışır.

This November, on Friday the 13th, prepare to get Freaky with a twisted take on the body-swap movie when a teenage girl switches bodies with a relentless serial killer. Seventeen-year-old Millie Kessler (Kathryn Newton, Blockers, HBO's Big Little Lies) is just trying to survive the bloodthirsty halls of Blissfield High and the cruelty of the popular crowd. But when she becomes the newest target of The Butcher (Vince Vaughn), her town's infamous serial killer, her senior year becomes the least of her worries. When The Butcher's mystical ancient dagger causes him and Millie to wake up in each other's bodies, Millie learns that she has just 24 hours to get her body back before the switch becomes permanent and she's trapped in the form of a middle-aged maniac forever. The only problem is she now looks like a towering psychopath who's the target of a city-wide manhunt while The Butcher looks like her and has brought his appetite for carnage to Homecoming. With some help from her friends--ultra-woke Nyla (Celeste O'Connor, Ghostbusters: Afterlife), ultra-fabulous Joshua (Misha Osherovich, The Goldfinch) and her crush Booker (Uriah Shelton, Enter the Warriors Gate)--Millie races against the clock to reverse the curse while The Butcher discovers that having a female teen body is the perfect cover for a little Homecoming killing spree. The film also stars Alan Ruck (Succession), Katie Finneran (Why Women Kill), and Dana Drori (High Fidelity). From the deliciously debased mind of writer-director Christopher Landon (Happy Death Day, the Paranormal Activity franchise) comes a pitch-black horror-comedy about a slasher, a senior, and the brutal truth about high school. Freaky is written by Christopher Landon and Michael Kennedy (Fox's Bordertown) and is produced by Jason Blum (Halloween, The Invisible Man). The film is produced by Blumhouse Productions in association with Divide/Conquer. The executive producers are Couper Samuelson and Jeanette Volturno.

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2020
Tarz * : Comedy Horror
Süre : 101 dakika
Ülke : Amerika Birleşik Devletleri
Yerli/Yabancı : Yabancı
Yönetim : Christopher Landon
Senaryo : Michael Kennedy, Christopher Landon.
Müzik : Bear McCreary
Görüntü Yönetimi : Laurie Rose
Kurgu : Ben Baudhuin
Sanat Yönetimi : Hillary Andujar
Oyuncular : Kathryn Newton, Vince Vaughn, Alan Ruck, Katie Finneran, Mitchell Hoog, Uriah Shelton, Misha Osherovich, Melissa Collazo, Kelly Lamor Wilson, Hannah Russell, Dana Drori, Celeste OConnor, Charles Green, Patti Schellhaas, Deja Dee, Eeryn Falk Lubicich, Catherine Joyce Agan, Carter W Glade, Jennifer Pierce Mathus.
Yapımcı Firma : Blumhouse Productions, Divide/Conquer.
İthalatçı Firma : UIP Turkey
Dağıtımcı Firma : UIP Turkey
Sınıflandırma : 16+
Editör : (6/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları

Mesafeli Satış Sözleşmesi | Teslimat ve İade Şartları | Gizlilik Politikası

© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır