Haftanın Yeni Filmleri 27.08.2021  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 27.08.2021 - Türkiye)

» Sinemalar ve Seanslar
 

Atalay Taşdiken
 

 

Kar Kırmızı
Kar Kırmızı

Yusuf, işlemediği bir suç yüzünden dokuz yıl hapis yatmıştır. Geri döndüğünde ise, hapse girdiği sırada hamile olan eşinin evi terk ettiğini görür. Karlar altındaki kasabada bir yandan eşini ve çocuğunu ararken, bir yandan da başına gelen olayların izini sürmeye çalışır. Bu çetin yolculuk, onun tahmin bile edemeyeceği yerlere varacak, hayatını geri dönülmez şekilde değiştirecektir. Yönetmen Atalay Taşdiken, bir intikam öyküsü olarak tanımlanabilecek filminde, hayat gibi karmaşık bir gerçeği olan kar beyazının, günahları, suçları ve masumiyeti örten bir metafor olduğunu söylüyor. “Bazı coğrafyaların kaderi olmuş ‘erkeklik’ fenomeni üzerine bir özeleştiri. Erkek doğduysan erkeklik bekler toplum senden. Kar Kırmızı biraz sert bir film ama, belki başka bir üslupla film çekme tartışmalarını da beraberinde getirecek.

Yusuf served nine years in prison for a crime he did not commit. When he returns home, he sees that his wife, who was pregnant at the time of jail, left home. While searching for his wife and child in the snowy town, he also tracks the events that happened to him. This journey, which alternates between the past and the present and becomes complicated as he asks questions, will reach places that Yusuf could not even imagine, and will change his life irrevocably.

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2020
Tarz * : Drama
Süre : 97 dakika
Ülke : Türkiye
Yerli/Yabancı : Yerli
Yönetim : Atalay Taşdiken
Senaryo : Atalay Taşdiken
Müzik : Youki Yamamoto
Görüntü Yönetimi : Gökhan Atılmış
Kurgu : Serhat Solmaz
Sanat Yönetimi : Hülya Deryahan
Oyuncular : Cenk Medet Alibeyoğlu, Hamdi Alp, Mehmet Fırat Demir, Özge Gürel, Emirkan Kesgin, Muammer Kuyumcu, Aziz Mısırlı, Baran Seyhan, Rıza Sönmez, Ahmet Mümtaz Taylan, Cemal Toktas, Mehmet Usta, Ümit Çırak, Mesut Felat Özsoy, Nergis Öztürk.
Yapımcı Firma : At Yapım (Atalay Taşdiken, Baran Seyhan)
Dağıtımcı Firma : Bir Film
Sınıflandırma : 13+
Editör : (6/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları

Mesafeli Satış Sözleşmesi | Teslimat ve İade Şartları | Gizlilik Politikası

© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır