Haftanın Yeni Filmleri 05.11.2021  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 01.01.2020 - İspanya)

» Sinemalar ve Seanslar
Türkçe DublajÇocuk Filmi,  

Víctor Monigote
 

 

Turu ve Sirk Maceraları
La Gallina Turuleca
Turu, The Wacky Hen

Turu, tuhaf görünümünden dolayı kümesin geri kalanı tarafından alay konusu haline gelen bir tavuktur. Tüysüz bacakları ve gövdesi yüzünden dışlanan Turu'ya, eski bir müzik öğretmeni olan Isabel destek olmaya çalışır. Turu'nun hayatı, Isabel'in çiftliğine gittiğinde gizli yeteneğini keşfetmesi ile bambaşka bir hal alır. Konuşabildiğini, şarkı söyleyebildiğini ve dans edebildiğini keşfeden Turu, yetenekleri sayesinde korkularını aşmaya başlar. Ancak Isabel, Turu'nun yeteneklerinin başkaları tarafından sömürülmesini engellemek için ortaya çıkmasını istemez. Isabel ne derse kabul eden Turu, Isabel'in kaza geçirip şehirdeki bir hastaneye gitmesiyle ne yapacağını şaşırır. Isabel’in peşinden gitmeye karar veren Turu, kendisini büyük bir maceranın içinde bulur.
Turuleca kendine özgü görünümü ve yumurtlamaması nedeniyle diğer tavuklar için alay konusu olmaktadır ancak bir gün eski bir müzik öğretmeni ve yaşlı kadın olan Isabel Turuleca'yı satın alıp çiftliğine götürür ve maceralar başlar.

A hen unable to lay eggs finds her life changed when she is sold to a music teacher.

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2021
Tarz * : Animation Adventure Family
Süre : 80 dakika
Ülke : İspanya Arjantin
Yerli/Yabancı : Yabancı
Yönetim : Eduardo Gondell, Víctor Monigote.
Senaryo : Juan Pablo Buscarini, Eduardo Gondell, Pablo Bossi.
Müzik : Sergio Moure
Görüntü Yönetimi : Alejandro Valente
Kurgu : Camila Blanco
Sanat Yönetimi : Beatriz Castro Heredia
Oyuncular : Eva Hache, José Mota, Ana Ángeles García, Álvaro de Juana Pecos, Paula Coria Portilla, Alejandro García, Lorenzo Beteta, Víctor Monigote, Álvaro Navarro, Sandra Villa Garcia, María Jesús Varona, Fernando Castro Portela, Alfonso Manjavacas, Eva Lorenzo, Roberto Cuenca.
Yapımcı Firma : Brown Films, AIE Gloriamundi Producciones, Produccions A Fonsagrada, Tandem Films.
İthalatçı Firma : Siyah Beyaz Movies
Dağıtımcı Firma : CGVMars
Sınıflandırma : Genel
Editör : (5/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları

Mesafeli Satış Sözleşmesi | Teslimat ve İade Şartları | Gizlilik Politikası

© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır