Haftanın Yeni Filmleri 26.11.2021  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 26.11.2021 - Türkiye)

» Sinemalar ve Seanslar
 

Tufan Taştan (solda)
 

 

Sen Ben Lenin
Sen Ben Lenin
You Me Lenin

Kurtuluşu turizmde arayan bir sahil kasabasına günün birinde dalgalar ahşap bir Lenin heykeli getirir. Heykel, turistlerin ilgisini çeker düşüncesiyle belediye tarafından meydana dikilir, böylece kasabanın yavaş ilerleyen saati birden hızlanır, haber ülke gündemine yerleşir. Başbakan ve beraberindeki Rus heyetinin katılımıyla yapılacak ikinci ve görkemli bir açılıştan hemen önce Lenin heykeli çalınır. Lenin’i bulmak için Ankara’dan özel olarak görevlendirilen tecrübeli bıçkın komiser Erol’un (45) ve ayrıntıların titiz dinleyicisi genç komiser Ufuk’un (35) sadece on iki saatleri vardır… Boş bir sandalye, kayıp bir çocuk, rengârenk çaputlar... Heykelin çalındığı geceye dair deliller kasabanın geçmişine uzanan bir yol açarken, polislerin ‘Neredesin Lenin?’ sorusuna kasabalılar beklenmedik bir cevap verir.

A wooden statue of Lenin is washed onto the shore of a small coastal town. It is erected in the town square by the Municipality with the hope that it would attract tourists. When the event becomes a news topic in the country, an official opening ceremony is planned with the participation of the Prime Minister and a Russian delegation. A day before the grand opening, the statue was stolen. An experienced and tough police investigator, Erol, and the young investigator Ufuk, who is a meticulous listener for details, are specially assigned from Ankara for the case, and they have only twelve hours to find Lenin. As the evidence spotted at the crime scene opens a path to the town’s past, townspeople give an unexpected answer to the question “Where is Lenin?

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2020
Tarz * : Drama
Süre : 93 dakika
Ülke : Türkiye
Yerli/Yabancı : Yerli
Yönetim : Tufan Taştan
Senaryo : Barış Bıçakçı, Tufan Taştan.
Müzik : Barış Diri
Görüntü Yönetimi : Ahmet Bayer
Kurgu : Osman Bayraktaroğlu
Sanat Yönetimi : Elif Taşçıoğlu
Oyuncular : Barış Falay, Saygın Soysal, Salih Kalyon, Hasibe Eren, Melis Birkan, Serdar Orçin, Nur Sürer, Özgür Çevik, Şerif Erol, Binnur Kaya, Mustafa Kırantepe, Serkan Keskin, Nazlı Bulum, Murat Kılıç, Sarp Aydınoğlu, Barış Yıldız, Sarp Akkaya, Necip Memili, Bige Önal, Utku Çakar.
Yapımcı Firma : ID-İstanbul Digital Film Prod., Yapım-eki Film İşleri. (Ali Bayraktar, Tufan Taştan, Zeynep Ünal)
Dağıtımcı Firma : CGVMars
Sınıflandırma : 10+
Editör : (7/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları

Mesafeli Satış Sözleşmesi | Teslimat ve İade Şartları | Gizlilik Politikası

© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır