Haftanın Yeni Filmleri 22.04.2022  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 22.04.2022 - Türkiye)

» Sinemalar ve Seanslar
 Blu-Ray,  

Mert Uzunmehmet
 

 

Hüddam'ın Soyu: Marid Cinleri
Hüddam'ın Soyu: Marid Cinleri

Hakan bir dans öğretmenidir. Dans okulu ve evi arasında sıradan hayatı devam ederken bir gün babaannesinin ölüm haberini alır. Babaannesi ona miras olarak eski eşyalarını bırakmıştır. Fakat bu eşyalardan biri uzun seneler önce yaşamış ve Hüddam olan büyük babasının vazosudur. Cinler ile iletişimi güçlü ve onları yönlendirebilen Hüddam, bu vazonun içerisine büyü ile Marid kabilesinin liderleri olan cini mühürlemiştir. Kuşaktan kuşağa aktarılan bu vazonun anlamı ve önemini bilmeyen Hakan, cinlerin ona kurduğu tuzaklar sonucu vazonun kaybolmasına sebep olur. Fakat şeytandan sonra gelen ve en kötü cinlerden olan Marid kabilesi için bu yeterli değildir. Hüddam’ın yaptığı büyüyü bozmak için onun soyundan biri gerekmektedir. Ardından gelen süreçte Marid cinleri Hakan’a büyüyü bozdurmak için her türlü şeytani kötülüğe başvururlar. Hakan, delirdiğini düşünüp çıkmaza girdiği anda akıl almak için amcası Hilmi’yi arar ve yanına çağırır. Yıllar önce kaza geçirmiş olan Hilmi yarı hafızası ile küçükken ona anlatılan bir hikayeyi güçlükle anımsayarak bir hocaya danışmayı teklif eder. Teklifi kabul eden Hakan ile hocanın yanına giderler. Hoca, Hakan’ı transa geçirerek cinlerin olduğu aleme yollar ve Hakan’ın kontrollü şekilde Marid kabilesinin tuzağına gitmesine izin vererek vazonun yerini öğrenir. Ardından hoca, düzenlediği ritüel ile vazoyu ele geçirmeyi başarsa da orada hayatını kaybeder. Vazonun kontrolünü kaybeden cinler daha da öfkelenerek yoğun bir saldırıya geçer ve Hilmi’de orada ölür. Marid kabilesinin cinleri ile tek başına kalan Hakan, artık pes edip onların istediğini yapmak üzere iken hocanın ölmeden önce anlattığı bir muskanın büyünün yapıldığı kazanın içinde belirdiğini görür. Aslında bu muska yıllar önce amcası Hilmi’nin bırakmış olduğu muskadır. Hakan koşarak evden kaçmayı başarır ve bir süre koştuktan sonra kaza geçirir. Yıllar sonra Hakan ile yeğeni Harun karşı karşıya oturmaktadır. Harun’a musallat olan cin kabilesi için Hakan, geçirdiği kaza sonucu yarım hafıza ile duyduğu bir hikayeyi hatırlar ve ona anımsadığı bir hocaya gitmeyi önerir.

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2021
Tarz * : Horror Thriller
Süre : 80 dakika
Ülke : Türkiye
Yerli/Yabancı : Yerli
Yönetim : Mert Uzunmehmet
Senaryo : Mert Uzunmehmet
Müzik :
Görüntü Yönetimi : Bilal Aksoy
Kurgu :
Sanat Yönetimi :
Oyuncular : Mihca Kılıç, Cengiz Çağlayan, Yeşim Gedik, Emre Gürkan Bıyık, Duru Yücel, Tufan Özün.
Yapımcı Firma : Apollon Film (Mert Uzunmehmet, Doğukan Mısır, Samed Yıldırım, Fatih Gulaydın)
Dağıtımcı Firma : TME Films
Sınıflandırma : 13+
Editör : (3/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları

Mesafeli Satış Sözleşmesi | Teslimat ve İade Şartları | Gizlilik Politikası

© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır