Haftanın Yeni Filmleri 02.09.2022  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 02.09.2022 - Türkiye)

» Sinemalar ve Seanslar
 

Onur Bilgin
 

 

Sanrı
Sanrı

Yasemin maddi sıkıntılar yaşamakta ve iş aramaktadır. Baş vurduğu iş bulma kurumundan kendisine göre bir iş olduğunun bilgisi gelir. Şehrin dışında yaşayan bir ailenin, dokuz yaşındaki kız çocuklarına yatılı bakıcı aradıklarını öğrenir. Bir süre sonra evde olan bazı garip doğa üstü olaylara şahit olmaya başlar yaşadıklarına anlam vermeye çalışırken geceleri gördüğü kabuslarla içinden çıkılması çok zor anlar yaşamaya başlar. Filmin baş karakteri olan yirmi dört yaşındaki yasemin maddi sıkıntılar yaşamakta ve iş aramaktadır Ve nihayet başvurduğu iş bulma kurumundan kendisine göre bir iş olduğunun bilgisi gelr yasemin iş bulma kurumuna gider ve şehirin dışında korkuteli ilçesinde yaşayan bir ailenin dokuz yaşındaki kız çocuklarına yatılı bakıcı aradıklarını öğrenir yasemin bu işi kabul ederek korkuteline doğru yola çıkar. Yaseminin gittiği evde sadık bey eşi şule hanım ve dokuz yaşındaki kızları efsa bir de evin kahyası rıza yaşamaktadırlar . sadık bey ve şule hanım bir haftalık bir iş seyahati için şehir dışına çıkacakları için dokuz yaşındaki kızları efsaya yatılı bir bakıcı işe alacaklarını bir hafta için 1 aylık ödeme yapacaklarını yasemine anlatırlar yasemin bu durumu pek istemesede çalışmaya ihtiyacı olduğu için kabul eder ertesi gün yola çıkan sadık bey ve şule hanımın ardından evde efsa ve rıza ile baş başa kalan yasemin bir süre sonra evde olan bazı garip doğa üstü olaylara şahit olmaya başlar yaşadıklarına anlam vermeye çalışırken geceleri gördüğü kabuslarla içinden çıkılması çok zor anlar yaşamaya başlayan yasemin çok geçmeden rıza ve efsanında doğa üstü güçlerinin olduğunu fark etmesi ile birlikte artık tek hedefi o evden kaçmaktır gerilim ve aksiyon dolu sahnelere yer verilecek yaseminin kaçış çabaları anlatılırken finalde ise seyirciye büyük bir sürpriz yaşatıyoruz yaseminin yaşadıkları aslında geçeği yansıtmadı anlaşılıyor üç yıldır şizofreni tedavisi gördüğünü ve yattığı hastanede iğleştiği sanılarak ailesinin yanına geldiğini ve kendi evinde bir yabancı gibi kendisini hayal ettiğini anlıyoruz ….

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2022
Tarz * : Thriller
Süre : 74 dakika
Ülke : Türkiye
Yerli/Yabancı : Yerli
Yönetim : Onur Bilgin
Senaryo : Onur Bilgin, Avni Avcı.
Müzik : Onur Bilgin
Görüntü Yönetimi : Ömer Soner Turan, Esra Ece Manay.
Kurgu :
Sanat Yönetimi : Halit Şahin
Oyuncular : Neşe Erkal, Halit Şahin, Nehir Kamalı, Alp Seyyah, Şule Türker, Canan Ünal.
Yapımcı Firma : Runo Yapım (İrem Gezener)
Dağıtımcı Firma : CJ ENM
Sınıflandırma : 16+
Editör : (4/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları

Mesafeli Satış Sözleşmesi | Teslimat ve İade Şartları | Gizlilik Politikası

© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır