Haftanın Yeni Filmleri 02.09.2022  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 31.08.2022 - Fransa)

» Sinemalar ve Seanslar
 

Claire Denis
 

 

Bıçağın İki Yüzü
Avec amour et acharnement
Fire / Both Sides of the Blade

Paris ve şimdiden kış. Sarah ve Jean birbirlerini seven, yıllardır beraber yaşayan bir çift. Aşkları onları mutlu ediyor ve güçlendiriyor. Asla sönmeyecek arzuları ile beraber aralarında karşılıklı bir güven var. Ancak bir sabah, kendisini Jean ile tanıştıran François, Sarah’ın hayatına tekrar giriyor. Ve François, Sarah’ın daha önce Jean için tereddüt etmeden terk ettiği kişi. 72. Uluslararası Berlin Film Festivali’nde Claire Denis’e En İyi Yönetmen dalında Altın Ayı getiren filmin başrollerinde Juliette Binoche ve Vincent Lindon yer alıyor.
Winter in Paris. Both Sides of the Blade tells the tale of a passionate love triangle. Jean (Vincent London) and Sara (Juliette Binoche) have been living together for 10 years. When they first met, Sara was living with François (Grégoire Colin), Jean's best friend and an admirer from back when he played pro rugby. Jean and Sara love each other. One day, Sara sees François in the street. He does not notice her, but she is overcome by the sensation that her life could suddenly change. François gets back in touch with Jean. For the first time in years. He suggests they start working together again. From here on, things spiral out of control.

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2022
Tarz * : Drama Romance Thriller
Süre : 116 dakika
Ülke : Fransa
Yerli/Yabancı : Yabancı
Yönetim : Claire Denis
Senaryo : Christine Angot, Claire Denis.
Müzik : Stuart Staples, Tindersticks.
Görüntü Yönetimi : Eric Gautier
Kurgu : Sandie Bompar, Guy Lecorne, Emmanuelle Pencalet.
Sanat Yönetimi : Arnaud de Moleron
Oyuncular : Juliette Binoche, Vincent Lindon, Grégoire Colin, Bulle Ogier, Issa Perica, Alice Houri, Mati Diop, Bruno Podalydès, Lola Créton, Richard Courcet, Hind Darwich, Lilian Thuram, Hana Magimel, Arturo Giusi, Pierre Hiessler, Melvin Nkosi.
Yapımcı Firma : Curiosa Films
İthalatçı Firma : Bir Film
Dağıtımcı Firma : BS Dağıtım
Sınıflandırma : 16+
Editör : (7/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları

Mesafeli Satış Sözleşmesi | Teslimat ve İade Şartları | Gizlilik Politikası

© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır